iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Neden Bu Kadar Çok Satıyor?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Neden Bu Kadar Çok Satıyor?

Apple'ın Eylül ayında tanıttığı ve büyük yankı uyandıran yeni telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyor. Henüz cihazların çıkış tarihinin üzerinden 30 gün bile geçmemesine rağmen milyonlarca adet satış yapan Apple'ın bu başarısının sırrı ortaya çıktı. 

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus birçok yenilikçi teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Geliştirilmiş yeni nesil işlemcileriyle birlikte performanslarını zirveye taşıyan iPhone 7'ler, suya dayanıklılık özelliği ve şarj ömrü ile de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Apple'ın yoğun ilgi gören iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefonlarının bu yıl 70 milyona yakın satış yapması bekleniyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus neden bu kadar çok satın alınıyor?

Apple'ın tüm ürünleri milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başarmış ve cihazları satın alan kullanıcıların da memnuniyetini kazanmıştır. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta da durum aynen böyle devam ediyor. iPhone 7'lerin neden bu kadar sattığı hep merak edilir. Gelin bu konuya biraz açıklık getirelim:
iPhone 7'yi satın alan kullanıcıların yüzde 65'i uzun pil ömrünü seviyor. İnsanlar günlük yaşamda bu özellik sayesinde daha uzun süre telefon kullanabiliyorlar. Batarya ömrünün dışında yüzde 69'luk kısım ise iPhone 7'nin suya dayanıklı olma özelliğini sevdi. Bu özelliği tercih edenlerin büyük bir çoğunluğu suya karşı ilgi duyan insanlardan oluşuyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın yüzde 52 daha hızlı ve yüzde 49 daha büyük bir hafızaya sahip olması da tercih nedenleri arasında ön plana çıkıyor.

iPhone 7'nin fiyatı oldukça yüksek. Fakat iPhone 7'yi satın alanların yüzde 47'si telefonun bütçelerine uygun olduğunu dile getiriyorlar. iPhone 7'nin diğer bir ilgi görme sebebi ise iPhone 7 Plus'ta bulunan çift kamera özelliği. iPhone 7 Plus kullanıcılarının yüzde 37'si çift kamerayı merak edip telefonu satın alıyorlar. iPhone 7'nin renk seçenekleri ise Apple'ın rakiplerine oranla daha ön plana çıkıyor. iPhone’ların güzel renk seçeneğine sahip olması da satış rakamlarında önemli bir paya sahip. Bu yüzden iPhone 7'lerin koyu renkli modellerinin temininde sıkıntılar yaşanmakta.

iPhone 7'ler Türkiye'de ne kadara satılacak?

Apple'ın yeni telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ülkemizde 14 Ekim 2016'da satışa sunulmaya başlanacak. Türkiye için iPhone 7'nin fiyatları aynen şöyle:

  • iPhone 7'nin 32 GB'lık modeli: 3.250 TL
  • iPhone 7'nin 128 GB'lık modeli: 3.650 TL
  • iPhone 7'nin 256 GB'lık modeli: 4.050 TL
  • iPhone 7 Plus'ın 32 GB'lık modeli: 3.800 TL
  • iPhone 7 Plus'ın 128 GB'lık modeli: 4.200 TL
  • iPhone 7 Plus'ın 256 GB'lık modeli: 4.600 TL 

Apple iPhone 7 Serisinde Kulaklık Girişinden Neden Vazgeçti?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kamerası Neden En İyi?

Cebinizdeki iPhone’u Yeni iPhone 7 ile Değiştirmemeniz İçin 8 Sebep

iPhone 7'nin Böbrek Sattıran Fiyatına Türk Halkının Efsane Tepkileri

YORUMLAR