iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Pil Kapasiteleri Belli Oldu

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Pil Kapasiteleri Belli Oldu

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus pil kapasiteleri belli oldu. iPhone 7 tanıtılırken tam kapasiteleri verilmeyen bataryaların bilgilerine de böylelikle erişmiş olduk. Yayınlanan verilere göre iPhone 7 1,960 mAh bataryaya, iPhone 7 Plus ise 2,900 mAh bataryaya sahip olacak.

iPhone 7'nin iPhone 6s’e göre 2 saate kadar daha uzun pil ömrü (iPhone 7 Plus'da 1 saate kadar), şarj edilebilir yerleşik lityum iyon pil ve güç adaptörüyle veya USB üzerinden bilgisayara bağlayarak şarj etme şeklinde özellikleri sunulan bataryanın kaç mAh olacağı muammaydı. Kullanıcıların oldukça merak ettiği bir konu olan pil kapasitesi, önceki telefonların özelliklerine göre sunulmuş ve tartışmaya neden olmuştu. Bugün açıklanan bilgilere göre de iPhone 7'nin 1,960 mAh bataryaya, iPhone 7 Plus'ın ise 2,900 mAh bataryaya sahip olacağı ortaya çıktı. 

Apple'ın neden önceki modellere göre pil ömrünü ifade ettiğini tam olarak bilmiyoruz ama tahminen A10 çipsetinin pil ömrüne olan katkısını vurgulamak istemiş olabilirler. Rakiplerini yerle bir eden işlemcinin yeni amiral gemilerinde daha az pil harcayacağı da bilinen bir gerçek. Bakalım kullanıcılar pil ömründen memnun kalacak mı?

iPhone 7 Suya Dayanıklı Olarak Geliyor 

iPhone 7 Plus Çift Kamerasıyla Büyülüyor 

AirPods Türkiye Fiyatına Tepki Büyük 

YORUMLAR