iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple'ın 7 Eylül tarihinde duyurduğu ve 16 Eylül'de kullanıcıyla buluşturduğu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye çıkış tarihi belli oldu. İlk başta belirli ülkelerde satışa sunulan Apple'ın amiral gemileri, şimdi aralarında Türkiye'nin de bulunduğu üçüncü dalga satış bölgelerinde satışa sunulacak.

Apple'ın iPhone 7 etkinliğinden sonra cihazları bölge bölge satışa çıkaracağını biliyorduk. İlk dalgada yer almasını beklemediğimiz ülkemizin en azından ikinci dalgada yer almasını umuyorduk ki beklediğimiz gibi olmadı. Geçtiğimiz haftasonu Apple, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışına başladı. Bulgaristan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, İzlanda, Kosova, Güney Kıbrıs, Slovakya, Slovenya, Rusya, Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'in yer aldığı ülkeler arasında Türkiye yoktu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye Çıkış Tarihi 

Applefoni tarafından paylaşılan bilgiye göre, üçüncü dalga satış bölgelerinde yer alacak olan Türkiye'de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışları 13 Ekim’i 14 Ekim’e bağlayan gece 00:00’dan itibaren başlayacak. Apple Premium Reseller ve Apple Store'lar üzerinden yapılacak satışların teslim tarihinin değişebileceği bilgisi de geçildi. Haberde Apple’ın tarih üzerinde oynama yapabileceği, hatta geriye dahi çekmesinin mümkün olduğu belirtildi.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR