iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayacak

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayacak

Apple’ın iPhone 7’yi tanıtmasına oldukça uzun süre var ancak şimdiden gerek tasarımıyla gerekse de donanımıyla gündemde ve neredeyse her gün hakkında yeni bir dedikodu ile karşılaşıyoruz. 6 hafta önce Japon sitesi Mac Otakara tarafından ortaya atılan “iPhone 7’de kulaklık girişi olmayacak” iddiası onaylandı.

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve 7 Plus’da sadece donanım değil tasarım yönünde değişikliğe gidileceğini biliyoruz. Tasarım tarafında en çok konuşulan nokta ise 3.5mm kulaklık girişi. Söylentilere göre yeni iPhone’larda standart haline gelmiş kulaklık girişi olmayacak. Bunun yerine Lightning girişini kullanan kulaklıklar karşımıza çıkacak veya hali hazırda Bluetooth bağlantısı üzerinden eşleştirilerek kullanılabilen kulaklıkları tercih edeceğiz.

Oldukça iddialı bu ifadeyi ortaya ilk atan isim Mac Otakara idi ve Çin merkezli iki web sitesi bunu onayladı. Yeni iPhone’ların kutusundan bildiğimiz Earpods’un Lightning girişli olan modeli çıkarsa hiç şaşırmayacağız. Öte yandan Apple’ın donanımda kısıntıya gidip yeni ürünlerini satma çabası içerisinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Kulaklık girişi kaldırılıp Apple’ın muhtemelen uçuk fiyata satışa sunacağı 2016 model Bluetooth’lu kulaklıklarıyla da tanışmamız kuvvetle muhtemel. Zaten hali hazırda Beats markası altında Powerbeats 2, Solo2 ve Studio kablosuz kulaklıkları mevcut ancak Apple’ın ayrı olarak yeni bir şeyler satmayı sevdiğini unutmamak gerek.

iPhone 7 Plus ile Batarya ve Depolama Alanı Sorunu Ortadan Kalkıyor

YORUMLAR