iPhone 7'de Kulaklık Girişi Yerini Hoparlöre Bırakabilir

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Yerini Hoparlöre Bırakabilir

Apple’ın 2016 sonbaharında resmi olarak tanıtacağı iPhone 7 hakkında dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Şimdiye kadar cihaz hakkında gerek görsel gerekse de yazılı fazlasıyla sızıntı oldu. Şimdi de iPhone 7’nin ikinci bir hoparlöre sahip olabileceği konuşuluyor.

iPhone 7 ve 7 Plus’ın tanıtılmasına oldukça uzun bir süre var ancak iPhone 7 gerek tasarım gerekse de donanım yönünden yenilecek bir model olacağından neredeyse her hafta cihaz hakkında yeni bir şey ortaya atılıyor. Söylentiler arasında en çok dikkat çekeni hiç şüphesiz ki yeni iPhone’da 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağı. Bu bilgi elbette yeni değil ancak iPhone 7’de çift hoparlöre yer verileceği analizciler tarafından yeni ortaya atılan bir bilgi. Apple ürünleriyle yakından ilgilenen Blayne Curtis ve Christopher Hemmelgarn’a göre Apple yeni iPhone’da 3.5mm kulaklık girişinin olduğu noktaya ikinci bir hoparlör yerleştirebilir. Hoparlörün stereo mu, mono mu ses sunacağı ise muamma.

Yeni iPhone’larda ses girişinin yokluğuna bağlı kutu içerisinde Lightning girişli kulaklıklarla veya kablosuz EarPods ile de karşılaşabiliriz. Kulaklıktan bahsetmişken iPhone 7’nin kutusundan çıkacak kulaklıkların dinamik gürültü engelleme özelliğine sahip olmayacağı, yazılımsal olarak sunulacağı da konuşulanlar arasında.

iPhone 7 Plus Çift Kamerayla Gelebilir 

iPhone 7'de Kulaklık Girişi Olmayacak 

YORUMLAR