iPhone 7'den Sürpriz: Dual Kamera, Geniş açı ve Telefoto Özelliği

iPhone 7'den Sürpriz: Dual Kamera, Geniş açı ve Telefoto Özelliği

iPhone 7’nin kamera özellikleri iyice ortaya çıktı. iPhone 7 telefoto ve geniş açılı çift objektife sahip olan ilk akıllı telefon olmaya hazırlanıyor.

Apple Yeni iPhone Kamerasına Doping Yapıyor haberimizde sizlerle paylaştığımız bazı iPhone 7 özellikleri gittikçe kesinlik kazanmaya başladı.

İnternet üzerinde yoğun olarak fısıldanan telefoto özelliği iPhone 7 kamerasının en önemli silahı olacak. Telefoto özelliği; zoom yaparken dijital yakınlaştırma değil, lensler kullanarak yapılan ve görüntü kalitesinden ödün vermeden bu işlemin gerçekleşmesini sağlayan profesyonel bir yöntem. Öte yandan iPhone 7 geniş açı içinde bir çözüm üretmiş. Cihaz geniş açıyla çekim yapabilmek için da özel bir lens sistemiyle kullanacak.

Bu her iki özellik iPhone 7’nin dual kamera denen sisteme sahip olacağının habercisi. Çünkü her iki özelliğin tek bir kamerayla yapılması mümkün değil. DLSR makinelerde bir iki özellik için objektif değiştirmek gerekiyor. iPhone 7 dual objektifi sayesinde kullanıcısının çekim tercihine göre kamera değiştirmesine olanak verebilecek.

 Apple iPhone 7’nin En Önemli Özelliklerinden Biri Sızdırıldı

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

YORUMLAR