iPhone 7'lere Kulaklık Girişi Kazandıran Aparat Satışa Sunuldu

iPhone 7'lere Kulaklık Girişi Kazandıran Aparat Satışa Sunuldu

Bildiğiniz üzere Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7 geçtiğimiz günlerde düzenlenen büyük bir etkinlik ile tanıtıldı. Kulaklık girişinin yer almadığı telefon pek çok sorunu da beraberinde getirdi.

Geçtiğimiz gün Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda tanıtılan iPhone 7'nin en radikal değişikliği 3.5 mm'lik kulaklık girişinin kaldırılmasıydı. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte kullanıcılar bundan sonra Lightning portunu kullanarak müzik dinleyebilecekler. Ancak, bu portun müzik dinlemenin yanı sıra veri aktarımı, şarj bağlantısı gibi diğer ihtiyaçlar için de kullanılıyor olması kullanıcıları zor duruma sokuyor. Neredeyse tüm işleri tek porttan halleden kullanıcılar aynı anda iki işi yapamıyorlar. Örneğin kullanıcılar aynı anda hem müzik dinleyip hemde telefonlarını şarj edemiyorlar. Durum böyle olunca da kullanıcılar zor durumda kalıyor.

Telefonlarını şarj ederken kulaklık ile müzik dinlemek isteyen kullanıcılar Apple'ın yeni tanıttığı kablosuz kulaklıkları tercih etmek zorunda kalıyor. Kablosuz kulaklıkların yüksek fiyat ile satışa sunulması da bu seçeneği zora sokuyor. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Apple, iPhone Lightning Dock isimli yeni ürününü satışa sundu. Türkiye fiyatı 190 TL olan yeni apart 5 farklı renk seçeneğine sahip ve üzerinde hem Lightning portu hemde 3.5 mm'lik kulaklık girişi yer alıyor. Tüm iPhone'lara uyumlu olan yeni aparatın haricinde başka şirketlerde çevirici aparatlarını birer birer piyasa sürmeye başladı.

iPhone 7'lerin uçuk sayılacak derecede yüksek fiyatlara sahip olmasının yanı sıra kulaklık girişine de sahip olmaması Apple'ın attığı en büyük "kazık" olarak nitelendirilebilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 7 Plus, 3 GB RAM Taşıyor, İşte Test Sonucu

iPhone 7 Kutu İçeriğinde Neler Var?

YORUMLAR