iPhone 7'nin 7 Özelliği Hakkında Uzman Görüşleri

iPhone 7'nin 7 Özelliği Hakkında Uzman Görüşleri

Apple iPhone uzmanları şimdiye kadar tüm iPhone gelişmelerini dikkate alarak iPhone 7’de olacak 7 önemli özelliği açıkladılar. Aynı uzmanlar daha önce de iPhone 6 serisi için de aynı yöntemi uygulamış ve yanılmamışlardı. 

CitiGroup adındaki finans kuruluşunun Apple ile yakından ilgisi var. Finansal danışmanlık ve bankacılık yapan CitiGroup, Apple’ında finansal müşaviri olarak adlandırılabilir ki, bu aslında bağlantılarını açıklamak için kullanılabilecek en basit tanımlama. Çünkü Apple ve CitiGroup Apple Pay altyapısında da birlikte çalışıyorlar. CitiGroup uzmanları Apple ürünleri hakkında geçen sene yaz aylarında özellikle iPhone 6 ile ilgili ön görüleriyle gündeme oturmuşlardı. Bu yıl da aynı ön görüleri iPhone 7 için yaptılar. 

Uzmanlara göre iPhone 7’nin getireceği 7 önemli değişiklik olacak.

- LG, HTC ve benzeri iPhone rakipleri QHD ekran özellikleri kullanıyorlar. iPhone 7 bu özelliğin altında kalmak istemeyecek. En az 2560x1440 çözünürlük hedefleyecek.

- iPhone LG ve Sony’nin üstün kamera yazılım ve donanımlarından aşağı kalmayacak bir kamera mekaniği ve alt yapısı kullanacak. Daha önce iPhone 7'den Sürpriz: Dual Kamera, Geniş açı ve Telefoto Özelliği haberimizde bahsettiğimiz özelliklerin cihazda olacağını savunuyorlar.

- iPhone 7 kamerasının 12 MP’den daha az bir çözünürlüğü sahip olamayacağını savunuyorlar. En iyimser tahminleri ise 20 MP çözünürlükte arka ve 12 MP ön kamera.

- iPhone 7’nin yeni alüminyum 7000 alaşımlı gövdesi olacağına ve kasasının daha ince ve daha sağlam olacağından eminler.

- iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak iki farklı cihazın birbirlerinden önemli farklarla ayrılacağını ön görüyorlar. Cihazların RAM ve Çekirdek hızları birbirinden farklı olabilir görüşü, CitiGroup uzmanlarınca son derece mümkün.

- iPhone 7 serisinin batarya ömrünün alışılmışın dışında bir ömrü olacağını savunuyorlar. En az 48 saat ömrü olabileceğinden bahsediyorlar.

- iPhone 7 serilerinin Göz izleme sensörleri ve su geçirmezlik özelliğine sahip olacağını düşünüyorlar.

CitiGroup Apple uzmanlarının tüm bu sonuca ulaşmaları rakip ürünleri izleyebilme ve Apple’ın gelişme evrelerini takip edebiliyor olmalarından kaynaklanıyor.

Apple iPhone 7’nin En Önemli Özelliklerinden Biri Sızdırıldı

İşte iPhone 7'nin Kamera Özellikleri

iPhone 7 İçin En Uçuk 2 Tasarım, Biri Gerçeği Yansıtıyor Olabilir mi?

YORUMLAR