iPhone 7'nin En İyi LCD Ekrana Sahip Olduğunu İddia Eden Rapor Yayınlandı

iPhone 7'nin En İyi LCD Ekrana Sahip Olduğunu İddia Eden Rapor Yayınlandı

Apple'ın kısa bir süre önce tanıttığı iPhone 7 bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ilk bakışta yeni A10 Fusion işlemcileri, yeni siyah renk seçeneği, iPhone 7 Plus'taki çift kamera özelliği ve suya dayanıklı yapılarıyla dikkat çekiyorlar. Faakt bütün bu özelliklerin yanında gözden kaçan bir başka nokta da var; o da Apple'ın geliştirmiş olduğu LCD iPhone 7 ekranı. iPhone 7 incemelerinde ve karşılaştırmalarında iPhone 7 ekran özellikleri oldukça az yer alıyor; bunun sebebi de cihazın diğer özelliklerinin bu özelliği gölgelemesi.

Daha önceden Samsung Galaxy S7'nin ekranını değerlendirerek bize bu ekranın zamanında üretilmiş en kaliteli ekran olduğunu iddia eden bir rapor sunan DisplayMate, iPhone 7'nin çıkışının ardından bu yeni amiral gemisinin LCD ekranını değerlendirme fırsatı buldu. Bilindiği üzere Apple, iPhone 7'deki ekranın şu ana kadar kullandığı en zengin renk skalasına sahip ekran olduğunu açıklıyordu. DisplayMate'den Dr. Raymond M. Soneira da bu iddiaların doğru olup olmadığını anlamak için iPhone 7 ekranını laboratuar testlerine tabi tutmuş.

Testler sonucu Soneira'nın iPhone 7 ekranından bir hayli etkilendiği görülüyor. Soneira şu ifadeleri kullanmakta:

"iPhone 7 ekranı karşıtlık ve yoğunluk söz konusu olduğunda görsel olarak mükemmelden farksız."

Soneira ayrıca iPhone 7 ekranının şu ana kadar test ettikleri en iyi LCD ekran olduğunu sözlerine ekliyor. iPhone 7'nin 4K televizyonlarda kullanılan DCI-P3 renk skalasına sahip olduğu için 4K televizyonlar için üretilmiş yeni içerikleri en doğru şekilde oynatabileceğini de iddia eden Soneira, iPhone 7'nin bu işi gerçekleştirmek için 4K çözünürlüğe sahip olmasının da gerekmediğini vurguluyor. Bunun nedeni ise telefonun retina ekranının normal görüntüleme uzaklığında zaten mükemmel bir keskinlikte görüntü sunmasıymış.

DisplayMate testi sonucunda iPhone 7 ekranının Android telefonların yüksek çözünürlüklü ekranlarıyla karşılaştırıldığında hiç de altta kalmadığı, zengin renkler sunduğu sonucu çıkarılmakta.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Suyunu Çıkarmanızı Sağlayacak 13 Muhteşem Oyun

iPhone 7 ve iPhone 6S Karşılaştırması

YORUMLAR