iPhone 7'nin Hamile Bir Kadının Kolunu Yaktığı İddia Ediliyor

iPhone 7'nin Hamile Bir Kadının Kolunu Yaktığı İddia Ediliyor

Mobil telefon sektörü 2016 yılında tam anlamıyla çuvalladı. Kullanım sırasında kullanıcılarına zarar veren telefon haberlerine hergün bir yenisi daha ekleniyor. Bu sefer Apple'ın yeni telefonu olan iPhone 7, hamile bir kadının kolunu uykusu sırasında yaktı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Apple'ın şu ana kadar en güçlü telefonu olan iPhone 7 Plus'ın yere düştükten sonra bomba gibi patladığını sizlere aktarmıştık. Kullanıcısına herhangi bir zarar vermeyen bu telefondan sonra şimdi de iPhone 7 Plus'ın küçük kardeşi iPhone 7, bebek bekleyen bir kullanıcısının kolunda ciddi yanıklara sebep oldu.

Avustralya'da gerçekleşen olayda Melanie Tan Pelaez isimli hamile bir kadın, uyandığında kolunda ciddi kızarıklıklar olduğunu gördü ve bu bölgeye iğne batıyormuş gibi bir acı hissetti. Yapılan muayeneler sonucunda kolundaki acının yabancı bir maddeden kaynaklanan 2. derece yanık vakası olduğunu öğrenen Pelaez, uyuduğu sırada yanında sadece iPhone 7'si olduğunu söylüyor. Hemen ardından kolunun resmini Facebook'a yükleyen genç kadın, Apple Store'a hesap sormaya gitti. Hamile kadının yaptığı görüşmeler sonucunda ise ona sadece yeni bir iPhone 7 verilebileceği, cihazda herhangi bir sorun olmadığı söylendi.

Bu olayla birlikte çeşitli iddialar da ortaya atıldı. Olayın bir suistimal olduğunu düşünen çoğu kullanıcının yanı sıra hamile kadının Samsung adına çalıştığı da söyleniyor. 

Samsung Yıkılmadı Ayakta Ama Apple’ın Yüzü Daha Çok Gülüyor

Eskiyen Apple Cihazları Ev Dekorasyonu İçin Kullanan Cin Fikirler


YORUMLAR