iPhone 7'nin Home Tuşu Bozulursa Ne Olur?

iPhone 7'nin Home Tuşu Bozulursa Ne Olur?

iPhone 7 ile birlikte bir dizi radikal değişikliğe giden Apple, uzun yıllardır kullanılan home tuşunu da (ana ekran düğmesi) değiştirmişti. Değişiklikle birlikte tuş, basınca duyarlı ve daha işlevsel bir hale gelmişti.

Apple'ın sınırlı sayıda mobil cihaz üretmesi her zaman kullanıcıları için müthiş bir avantaja dönüşmüştür. Bir ya da iki farklı mobil cihaz çıkarıldığı için bunun için çözümler üretmek her zaman kolay oluyor. Kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunlar önceden tespit edilebiliyor. Bunun yeni bir örneği de iPhone 7'nin home tuşuyla birlikte karşımıza çıkıyor. Apple, yeni tuşun bozulması halinde kullanıcılarına çok hızlı çözüm sunabiliyor.

iPhone'ların üzerinde sanal ya da başka tuşlar olmadığı için bütün işletim sistemi temelde home tuşuna bağlı. Bu tuşu bir sorun yaşanması halinde telefonunuzda yaptığınız işlemin tam ortasında kalabiliyor ya da o işlemi kapatmak durumunda kalabiliyorsunuz. iPhone 7 ile birlikte bu soruna da çözüm getiren Apple, home tuşunda bir sıkıntı algıladığında bunun çözümünü hemen sunuyor.

Bir iPhone forumunda ortaya çıkan bilgiye göre; telefonunuz home tuşunun bozulduğunu algıladığı zaman karşınıza küçük bir uyarı getiriyor. Uyarıyı okumanızın ardından ekranınızın hemen altında sanal bir home tuşu beliriyor ve telefonunuzu yaptırana kadar bu şekilde kullanabiliyorsunuz. Bununla birlikte bunun bir sonraki iPhone için küçük bir ipucu da olduğu konuşuluyor. Ortaya çıkan iddialar, yeni iPhone'da home tuşunun da olmayacağı bunun yerine kapasitif tuşların kullanılacağını söylüyor.

iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

Google Pixel ve Apple iPhone 7 Karşılaştırması

YORUMLAR