iPhone 7s ve 7s Plus'ın Boyutları Sızdırıldı

iPhone 7s ve 7s Plus'ın Boyutları Sızdırıldı

Dünya lansmanları 12 Eylül tarihinde yapılacak olan iPhone 7s ve 7s Plus'ın boyutlarının nasıl olacağını belirten bilgiler sızdırıldı.

Apple iPhone kullanıcıları istedikleri ekran boyutu konusunda ikiye bölünmüş durumda, kimisi Samsung'un Note serisindeki gibi büyük ekranları beklerken, kimisi ise daha ufak bir iPhone sahibi olmak istiyor. 7s ve 7s Plus'ın sızıntı boyutlarına bakıldığında ise bu akıllı telefonların iPhone 7 ve 7 Plus ile çok yakın boyutlara sahip olduğu görülüyor. 

Aşağıda yer alan tabloda ise bu sızıntı boyutlar ve iPhone 7 ile 7 Plus'ın boyutlarını sıraladık.

Milimetre cinsinden iPhone 7 iPhone 7s (sızıntı) iPhone 7 Plus iPhone 7s Plus (sızıntı)
Yükseklik 138.3 138.44 158.2 158.37
Genişlik 67.1 67.26 77.9 78.1
Kalınlık 7.1 7.21 7.3 7.41

Fakat bu tablodan en çok dikkatimizi çeken değerler kalınlık değerleri oluyor. Çünkü kalınlıktaki değişim diğer boyutlara göre biraz daha fazla olmuş. Yine de birçok kullanıcı bu değişiklikleri ayırt etmekte zorlanacaktır. Bu kalınlığın sebebinin kablosuz şarj için gereken donanımlardan ve camlı arka kapaktan kaynaklandığı da belirtiliyor. Yani Apple bu durumda teknolojiye tasarımdan daha çok önem vermiş. Yine iPhone 8'in de bu kablosuz şarj ve camlı arka kapaktan dolayı iPhone 7'ye göre biraz daha kalın olması bekleniyor. 

Hem iPhone 7s hem de iPhone 7s Plus ile ilgili daha fazla bilgiyi 12 Eylül'deki Apple etkinliğinde elde edebileceğiz. Bunların yanı sıra iPhone 8, yeni bir Apple Watch ve 4K Apple TV de yine bu etkinlik kapsamında dünyaya tanıtılacak.

iPhone 7S Plus'ın Tamamı Cam Gövdeli Tipi Sızdırıldı

iPhone 8'in Ön Yüzü Tamamen Ekrandan Oluşabilir

YORUMLAR