iPhone 8 Çin'de Çoktan Satışa Çıkmış Bile - Video

iPhone 8 Çin'de Çoktan Satışa Çıkmış Bile - Video

Apple henüz bir sonraki iPhone'un ne zaman tanıtılacağını ya da bu iPhone modelinin iPhone 8 mi yoksa iPhone 7S ve iPhone 7S Plus mı olacağını açıklamadı. Buna rağmen Çin'de ilginç bir iPhone 8 klonu satışa sunulmuş durumda.

Şu ana kadar bir sonraki iPhone modeli için farklı iddialar ortaya atıldı. Bu iddialarda telefonun dikey konumlandırılmış çift arka kameraya ve cam bir gövdeye sahip olacağı dile getiriliyordu. Anlaşılan o ki, Çinli imitasyon ustaları sadece bu söylentilerden yola çıkarak iPhone 8'i tasarlayıp üretimini gerçekleştirmişler.

Yukarıdaki videoda söz konusu Çin mucizesini çalışırken görebilmekteyiz. Arkasında Apple logosunun yer aldığı cam bir gövdeye sahip telefonda çift kamera da mevcut. Fakat en çok dikkat çeken şey telefonun arayüzü. Çinli imitasyoncular sadece telefonun fiziksel özelliklerini taklit etmekle kalmamışlar, telefonun işletim sistemini de iOS gibi modifiye ederek telefonlarının klon olduğunun anlaşılmasını önlemeye çalışmışlar. Bu işi muhtemelen bir Android launcher uygulamasıyla ya da modifiye bir ROM ile gerçekleştiriyorlar.

Apple'ın yeni iPhone modellerini 12 Eylül'de tanıtması bekleniyor. Yeni iPhone modelleri bu klonlar gibi görünürse ortalık karışabilir ve dolandırıcılık olayları ortaya çıkabilir.

iPhone 7s ve 7s Plus'ın Boyutları Sızdırıldı

YORUMLAR