iPhone 8 Hakkında Bir Video Daha Sızdırıldı!

iPhone 8 Hakkında Bir Video Daha Sızdırıldı!

iPhone 8’in görüntüsü ve özellikleri hakkındaki sızıntılar gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan 10 saniyelik video, yeni iPhone modelinde Touch ID sensörünün nerede olacağını gösteriyor.

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 8 hakkındaki en önemli detayları, geliştiricilere sunulan ve yeni iPhone’un özelliklerinin yanlışlıkla onaylandığı HomePod yazılımıyla öğrendik.

Bu sefer ortaya çıkan sızıntı 10 saniyelik bir video. Çıkan her sızıntı gibi onaylanmaya muhtaç olan klip, bir kişinin iPhone 8’in parmak izi sensörünü test ettiğini gösteriyor, ancak burada en önemli ayrıntı parmak izi sensörünün telefonunun arka tarafında yer alması.

Bu video, Touch ID hakkındaki ilk söylenti değil. Apple’ın iPhone 8’de Touch ID’yi arka tarafa konumlandırabileceği hatta kaldırabileceği dahi konuşulmuştu. Fakat uzmanların çoğu Apple’ın Touch ID’yi terk etmeyeceğini düşünüyor. Bu videonun gerçek mi yoksa bir aldatmaca mı olduğunu zaman gösterecek. Apple kullanıcılarının iPhone 8 hakkındaki tüm gerçekleri öğrenmesi için birkaç hafta daha beklemeleri gerekecek, ancak yeni sızıntılara hazır olmanız gerektiğini de belirtelim.

Öte yandan Rosenblatt Securities analisti Jun Zhang, bir raporunda Apple'ın imalat sorunlarından ötürü yaklaşmakta olan iPhone 8 akıllı telefonunda bir parmak izi sensörü kullanmamaya karar verdiğini söyledi.

Zhang, Apple'ın ekranda yerleşik bir parmak izi algılayıcı üretmeye çalışırken "düşük verim oranı" yaşadığını belirtti. Apple ekran altındaki parmak izi sensörü teknolojisi benimsenecek kadar olgunlaşana kadar bekleyecek. Yetkili, güvenli oturum açma ve tanımlama için bir parmak izi algılayıcısı yerine, yeni nesil iPhone'un yüz tanıma teknolojisi kullanacağını söyledi.

İşte o video:

iPhone 8, Foxconn Üretim Bandında Görüntülendi

iPhone 8, Saniyenin Milyonda Birinde Yüzünüzü Tanıyacak

iPhone 8'in En Net Görüntüleri!

YORUMLAR