iPhone 8 Hakkında Önemli Bir İddia Daha Ortaya Atıldı

iPhone 8 Hakkında Önemli Bir İddia Daha Ortaya Atıldı

Apple’ın 12 Eylül’de üç yeni iPhone modeli tanıtmasını bekliyoruz. Bunlar: iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve herkesin merakla beklediği iPhone 8. Şimdiye kadar elde ettiğimiz sızıntılar, iPhone tasarımının köklü bir değişim yaşayacağına işaret ediyor. Uçtan uca ekran, yüz tanıma sensörü ve daha fazlası. Ancak bunlar arasında en merak ettiğimiz şey ‘Home’ tuşunun ne olacağı. Gelen yeni haberler, ‘Home’ tuşsuz bir iPhone’nun nasıl çalışacağı konusunda bilgiler içeriyor.

Bloomberg’in yayınladığı haber, yeni iPhone modelinin görüntüsünün yanında, ‘Home’ tuşu hakkında da yeni bilgiler veriyor. Raporda, iPhone 8’in doğrulanmış veya en azından ağır şüphe edilen özellikleri yer alırken, ev düğmesi olmadan telefonun nasıl çalışacağı konusunda da bazı yeni bilgiler var.

Bloomberg’ten Mark Gurman imzalı raporda, piyasaya çıktığı 2007 yılından beri ‘Home’ tuşunu kullanan Apple’ın, iPhone 8 ile beraber bu tuşu kaldıracağı belirtiliyor. Gurman, Apple’ın home tuşunun işlevini görecek birçok çözüm yolu üzerinde çalıştığını söylüyor. Raporda, ekranın alt kısmında, telefonun açılması için yukarı doğru sürüklenebilen ve telefon kilidi açıldıktan sonra da çoklu görev arayüzüne erişebilen bir yazılım barının olacağı ifade edildi.

Rapora göre, iPhone 8 ekranının alt kısmında ince bir çubuk olacak. Çubuğu hafifçe kaydırdığınızda çoklu görevi açabilecek, uzun bastığınızda ise ana ekrana dönüş yapabileceksiniz. Tabii halihazırdaki ‘Home’ tuşuyla birçok işlevi yerine getirebiliyoruz. Yeni özellik bu işlevlerin kaçını karşılayabilecek göreceğiz. Bununla birlikte çubuğun yalnızca kilit ekranında mı yoksa sürekli mi gözükeceği konusundaki bilgiler net değil.

Raporda iPhone 8 ile ilgili başka fiziksel özellikler de yer alıyor. Uçtan uca ekranlar için yuvarlatılmış köşeler, fiziksel olarak kolay kullanım sağlayabilecek daha uzun güç düğmesi ve hem ön hem de arka kısmının cam olacağı bilgileri raporda yer alan diğer detaylar olarak göze çarpıyor. Ayrıca kenarda anten görevi gören bir çelik bandın da olacağı ifade ediliyor.

Tam on yıl boyunca iPhone’nun bir parçası olan ‘Home’ tuşuna veda edeceğiz. Bakalım iPhone 8, yeni özellikleriyle birlikte Apple kullanıcılarını memnun edebilecek mi?

Apple’ın iPhone 8, iPhone 7S ve 7S Plus’ı 12 Eylül'de tanıtılması bekleniyor.

iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 8'in Kablosuz Şarjı Kabloludan Hızlı Olacak

Tim Cook’un Cebinde iPhone 8 Mi Var?

YORUMLAR