iPhone 8 İle İlgili 2 Yeni Özellik Sızdırıldı

iPhone 8 İle İlgili 2 Yeni Özellik Sızdırıldı

Tanıtılmasına sadece 2 gün kalmasına rağmen iPhone 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün cihazın firmware bilgileri sızdırıldı ve bununla beraber iki yeni özellik gün yüzüne çıkmış oldu. Yeni gelecek olan özelliklerden biri yüz tanıma iken, diğeri ise hareketli emoji oldu.

12 Eylül'de Apple Park'ta tanıtılacak olan iPhone 8, uzun süredir "parmak izi gidecek, yüz tanıma gelecek" şeklinde ifadelerle anlatılıyordu. Çerçevesiz ekran ile gelmesi beklenen yeni modelin, Touch ID kısmı olmayacağından dolayı yüz tanıma sensörlerinin eklenmesi doğru bir hamle olacaktır diye düşünülüyor. İlk olarak Samsung'da gördüğümüz bu teknolojiyi Apple da kullanarak, onuncu yılına özel bir farklılık sağlayabiliir. Ayrıca yüz tanımanın ismi ise Face ID olarak belirlenmiş.

Muhtemelen iPhone 7s ve 7s Plus olarak adlandırılan daha sade modeller de gelecek ve bu cihazlar, parmak izi özelliklerini sürdürecek. Yani Face ID sensörü iPhone 8'e özgü olacak.

İkinci sızdırılan özellik ise, hareketli emojiler oldu. Animoji olarak adlandırılan bu yeni özellik, düşünülenden çok daha gelişmiş olacak. Ancak Animojinin asıl dikkat çeken yanı, yüz tanıma sensörlerinin kullanıcının yüzünü modelleyerek, kullanıcıya ait bir 3D emoji üretecek olması.

Apple ve uygulama sahipleri arasında iş ortaklığı yapılacak ve hareketli emojiler WhatsApp da dahil olmak üzere, popüler mesajlaşma uygulamalarında boy gösterecek. Ayrıca son olarak, iPhone 8, iPad Pro'ya benzer bir True Tone Display sunacak. Buna bağlı olarak 1080p'de 240 FPS video kaydı yapabileceği iddia ediliyor.

iPhone 8 Ne Zaman Bizlere Ulaşacak?

iPhone 8 Lansmanı Hangi Cihazlardan İzlenebilecek?

YORUMLAR