iPhone 8 Ne Kadar Dayanıklı?

iPhone 8

Yeni iPhone modellerinin satışa çıkarılmasının ardından birçok YouTube kanalı yeni telefonların dayanıklılıklarını ölçmek için çeşitli testler yapmaya başladılar; ancak en acımasızları EverythingApplePro oldu.

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yeni kampüsünde yer alan Steve Jobs sahnesinde seyircilerin karşısına çıkan Tim Cook, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini bizlere tanıtmıştı. Apple Watch 3 LTE ve Apple TV 4K gibi ürünlerin yanı sıra gecenin bombasıysa iPhone X ismi verilen çerçevesiz özel model olmuştu. Birbirinden güçlü donanımlara sahip olan ve çeşitli koruma sertifikalarıyla donatılan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X, Apple hayranları tarafından oldukça beğenilmişti.

EverythingApplePro, iPhone 8 ve iPhone 7'yi aynı anda düşürme, bükülme ve çizilme testlerine soktu. Özellikle iPhone 6'da yaşanan sorundan sonra bükülme testine ayrıca önem veren Youtuber, Apple'ın oldukça yüksek kaliteli olduğunu söylediği ve çok dayanıklı olmalarından dem vurduğu modelleri sonuna kadar zorlamayı da başarmış oldu. Testlerin sonucunda telefonların beklenenden daha iyi sonuçlar verdiği görülürken, telefonların aldığı sonuçlarsa şöyle oldu:

iPhone 8 Düşürme Testi (Drop Test)

iPhone 8 Suya Dayanıklılık Testi (Water Test)

iPhone 8 Bükülme Testi (Bend Test)

iPhone 8 Çizilme Testi (Scratch Test)

YORUMLAR