iPhone 8 ve iPhone X Lansmanı Sonrası Apple Hisseleri Düştü

iPhone 8 ve iPhone X Lansmanı Sonrası Apple Hisseleri Düştü

S&P 500 borsa endeksi, Standard & Poor's tarafından düzenleniyor. Bu endeks 500 büyük Amerikan şirketini kapsıyor. Piyasalardaki hareketllik her bir şirketin performansıyla artıyor ya da düşebiliyor.

Bu söz konusu borsa endeksi, iPhone lansmanından önce gününün ikinci yarısını rekor seviyede kapatmaya doğru koşuyordu. Ancak Apple Inc hisseleri, yeni iPhone modellerini açıkladıktan hemen sonra düşmeye başladı.

Tanıtımın ardından inişe geçen hisseler, gün içinde 163.96 dolara kadar yükseldikten sonra, ürünlerin lansmanını takip eden süre içinde 158.77 dolara kadar geriledi. Hisseler, lansman bittiğinde günü yüzde 0.46'lık bir kayıpla kapadı. Apple'ın S&P 500 borsa endeksinde neden böyle bir düşüş yaşamış olduğu hakkında spekülasyonlar yapılsa da bu durumun somut sebebi henüz açıklanmış değil.

Öte yandan piyasalarda değerlendirilen genel kanıya göre, Apple, yeni iPhone modellerini oldukça başarılı bir lansmanla tanıtmış ve günün en çok konuşulan markası olmayı başarmıştı. S&P 500 borsa endeksi genellikle çok ince detaylara takılabilen ve hisseleri derinden etkileyen bir "endeks" olarak da değerlendiriliyor.

Apple'ın Hisse Değerleri Düştü

Apple Hissedarları Tesla Motors'u Satın Almak İstiyorlar

YORUMLAR