iPhone 8'de Cam Kaplama Ve Geliştirilmiş Ekran Paneli Yer Alacak

iPhone 8'de Cam Kaplama Ve Geliştirilmiş Ekran Paneli Yer Alacak

Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 7'lerin çıkış tarihi üzerinden henüz çok bir zaman geçmemesine rağmen şirket yeni çalışmalarına başladı. iPhone 6'ya oranla çok fazla ilgi görmeyen iPhone 7'ler Apple'ı biraz mahcup etti. Fakat dev teknoloji şirketi bu sorunu görmezden gelip iPhone 8 için çalışmalarına başladı bile.

Apple OLED kullanmaya başlıyor

iPhone 8'in üretimi Çin merkezli Foxconn'da yapılacak. Foxconn'un bir parçası olan Sharp isimli teknoloji şirketi iPhone 8 hakkında bazı ipuçları verdi. Ekran teknolojisi konusunda Apple'ın telefonlarında yeniliklere gitmek istediğini söyleyen Sharp CEO'su, iPhone 8'de OLED ekran olacağı müjdesini verdi. OLED teknolojisi ile birlikte iPhone 8 eski serilerine oranla daha yüksek görüntü kalitesi sunacak. OLED teknolojisi telefonların renk ve piksel oranlarında yüksek bir iyileştirme imkanı sağlıyor.

iPhone 8 ile kavisli ekran gelebilir

Samsung'un Galaxy serisinde kullanmaya başladığı kavisli ekranlar kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğenildi. Bu yüzden Koreli teknoloji şirketi bu özelliğini yeni telefonlarında da kullanacak. Apple ise Samsung'un gerisinde kalmamak ve kullanıcılarına yeni bir teknoloji sunabilmek için iPhone 8'e kavisli ekran yerleştirme çalışmaları yapıyor. iPhone 8'nin ana modelinde olmasa da Plus tarzı  ek modellerinde bir kavisli ekranın olacağı söylenmekte. Kavisli ekranın boyutunun ise 5.5 inç ölçüsünde olacağı tahmin ediliyor.

Telefon cam kaplama olacak

Bazı telefon üreticilerinde gördüğümüz cam kaplama teknolojisi, telefonu oldukça şık bir görüntüye kavuşturuyor. Bu cam ekranların çizilmeye karşı dayanıklı olması da kullanıcıların ayrı bir ilgisini çekmekte. Bu ilgiden ilham alan Apple ise iPhone 8'de tam manasıyla cam kaplama kullanmayı planlıyor. Bu proje ile birlikte mühendisler eğer başarılı bir iş çıkarabilirlerse, iPhone'un şıklığına şıklık katılacak demektir.

iPhone 8 Gelecek Yıl 3 Farklı Cihazla Çıkış Yapabilir

iPhone Kazanmak İçin Adını iPhone 7 Olarak Değiştirdi

YORUMLAR