iPhone 8'in Bataryası iPhone 7'nin Bataryasından Daha Küçük!

iPhone 8'in Bataryası iPhone 7'nin Bataryasından Daha Küçük!

Yeni tanıtılan iPhone 8, bir önceki model olan iPhone 7'yle pek çok konuda karşılaştırmaya sokuldu. Bugün Çin'in sertifikasyon sitesi olan TENAA'da çıkan bir listede, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ta bir önceki modellere göre pil kapasitesinin daha düşük olduğu ortaya çıktı.

iPhone 8'de 1821 mAh batarya bulunuyorken, iPhone 7'de bu rakam 1960 mAh seviyesinde. Aynı şekilde iPhone 8 Plus'ta yer alan 2675 mAh batarya kapasitesine karşı iPhone 7 Plus'ta 2900 mAh batarya bulunuyor. Ancak Apple, yaptığı lansmanda bu detaylar hakkında bilgi vermediği için, pek çok kullanıcı batarya kapasitesi konusunda bilgisiz kalmıştı. Şimdi çıkan listeye göre, "Acaba iPhone 8 veya 8 Plus bir gün götürür mü?" sorusu akıllara gelmeye başladı.

Apple genellikle pil optimizasyonunda yazılım yoluyla iyi bir iş çıkarıyor. Bundan dolayı da daha küçük boyut konusunda kullanıcılardan kaçmayacaktır. Ancak yine de pahalı bir telefonda pil ömrünün, cihaz memnuniyeti konusunda çok önemli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Ayrıca Apple'ın en dişli rakibi Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ise 3,000mAh ve 3,500mAh pil barındırıyor. Galaxy'lerde, iPhone'a göre 2 kat kadar fark olmasına rağmen, iOS'ta çok iyi bir optimizasyon olduğu için, her iki cihaz pillerini benzer sürede bitirecektir.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

iPhone X Fiyatlarında Rekor Türkiye'nin!

YORUMLAR