iPhone 8'in Kablosuz Şarjı Kabloludan Hızlı Olacak

iPhone 8'in Kablosuz Şarjı Kabloludan Hızlı Olacak

Yakın zaman sonra teknoloji devi Apple'ın yeni telefonunu duyurması beklenirken, resmi duyurudan önce ortaya çıkan yeni haberlerde, iPhone 8'in kablosuz şarjının kabloluya göre çok daha hızlı olacağına dair detaylar yer aldı.

Bugüne kadar yapılan iPhone 8 haberlerinin çoğu, telefonun kasasına odaklanmış ve kasanın cam alaşımdan yapılacağı detayları yer almıştı. Önceleri sadece yıldönümü modelinde kullanılacağı söylenen cam kasayla ilgili çıkan sonraki haberlerde, her modelde cam kullanılabileceği bilgisi yer almıştı. Bugün sızdırıldığı söylenen yeni bilgiler ise telefonun şarj teknolojisine dairdi.

Samsung dahil olmak üzere bugüne kadar birçok büyük firma tarafından piyasaya sürülen kablosuz şarj teknolojileri, beklentilerin çok altında kalmış ve yavaşlıkları sebebiyle tepkiler almışlardı. Fakat iPhone 8'de kullanılacak yeni kablosuz şarj teknolojisinin, bugüne kadar kullanılanlardan çok hızlı olacağı hatta kablolu şarj hızlarını geçebileceği dahi söylendi.

Japon internet sitesi Macotakara, iPhone 8'in kablosuz şarjının saniyede 7.5W güç verebilen endüktif şarj teknolojisi kullanacağını ve böylece Apple'ın 5W hıza sabitleyerek piyasaya sürdüğü kablolu şarjları geçeceğini iddia etti. Bu hızların Android cihazlarda 12W'a kadar ulaşan Qi 1.2 kablosuz şarj standartının çok altında olduğunu kaydeden Macotakara, yine de bunun Apple için önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

iPhone 8'in Kablosuz Şarj Standı Görüntülendi

iPhone 8 Ne Zaman Tanıtılacak?

iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

YORUMLAR