iPhone 8’in Piyasaya Sürülmesi Ekim Ayını Bulabilir

iPhone 8’in Piyasaya Sürülmesi Ekim Ayını Bulabilir

iPhone 8 (iPhone X), önümüzdeki hafta Apple Park’ta düzenlenecek olan lansmanda tanıtılacak. Ancak gelen haberlere göre OLED ekranlı iPhone 8’e sahip olmak isteyenler Ekim ayını beklemek zorunda kalabilir.

Apple, Salı günü gerçekleştireceği lansmanda iPhone 8’in yanı sıra, üç yeni iPhone modeli tanıtacak. Bunlar LED ekrana sahip iPhone 7S ve iPhone 7S Plus olacak. Rapora göre, LED ekrana sahip iPhone’ların tedariğinde herhangi bir sorun yokken, çerçevesiz OLED ekrana sahip olan iPhone 8’in Ekim ayında piyasaya çıkabileceği söyleniyor.

Raporda iPhone 8’in piyasaya çıkış tarihinin neden erteleneceğine dair net bir bilgi yer almıyor, ancak benzer şeyleri daha öncede duymuştuk. Önceki raporlar, Apple’ın OLED ekran panallerini tedarik etmekte sorun yaşadığını gösteriyordu. Bunun sebebi ise şirketin elinde tek OLED ekran tedarikçisi olması. Apple, halihazırda bu ihtiyacını Samsung üzerinden karşılıyor. Samsung dünyadaki en büyük OLED ekran üreticisi konumunda.

Apple’ın OLED ekran için yeni tedarikçiler arama kararı da, bu haberi doğrular nitelikte. Zira, Samsung büyük bir üretim kapasitesine sahip olmasına rağmen Apple’ın ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor. Sonuç olarak, Apple’ın iPhone 8’in piyasaya çıkış tarihini Ekim hatta Kasım ayı olarak belirlediği söyleniyor.

Apple yeni iPhone’da kullanıcılara üç farklı depolama imkanı sunacak. 64GB’lik iPhone 999 dolar, 256GB iPhone 1099 dolar ve 512GB’lık iPhone’un ise 1199 dolar olması bekleniyor.

12 Eylül’de tanıtılacak yeni iPhone modelleriyle ilgili tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Kadar Olacak?

iPhone X'in Kutusu Sızdırıldı! iPhone 8 Yerine iPhone X mi Geliyor?

iPhone 8 Hakkındaki Sızıntı, Touch ID’nin Yerini Gösteriyor!

YORUMLAR