iPhone 8'in Yapım Aşaması A11 Çekirdeklerinin Üretimiyle Başladı

iPhone 8'in Yapım Aşaması A11 Çekirdeklerinin Üretimiyle Başladı

Tüm otoriteler iPhone 7'nin çıkacağı tarihe gözünü dikti ancak Apple iPhone 8 için A11 işlemcisinin yonga seti üretilmeye başlandı bile.

Hepimizin bildiği gibi Apple'ın merakla beklenen yeni telefonu iPhone 7'nin Eylül ayında karşımıza çıkması bekleniyor. Herkes iPhone 7'nin piyasaya çıkacağı tarihi dört gözle beklerken, gelen bir habere göre iPhone 8'in üretim aşamasına çoktan başlandı bile. iPhone 8'den gelen bu ilk haber ile birlikte iPhone 7'de olacağı söylenen pek çok özelliğin aslında iPhone 8'de olacağı, iPhone 7'nin fazla özellik sunmayacağı söylentileri de başladı. Apple cephesinden gelen bazı bilgilerin de bu iddiaları doğrular nitelikte olduğunu söylemekte fayda var.

patentlyapple.com web sitesinin haberine göre, henüz iPhone 7 piyasaya çıkmamışken iPhone 8 üzerinde çalışmalara başlayan Apple'ın, iPhone 8'i 2017 yılında piyasaya süreceği de söyleniyor. A11 işlemcisini kullanacak olan telefonun işlemcisini TSMC yonga üreticisinin yapacağı, Samsung'un ise 2017 için Apple'a sadece OLED ekranlar üreteceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. TSMC şirketinin A11 işlemcilerini üretmeye başlamasıyla alevlenen iddialar, şimdilik sadece bu kadar. iPhone 8'in nasıl bir tasarıma sahip olacağı ve hangi özellikleri taşıyacağı hakkında somut bir bilgi ise henüz bulunmuyor. Öte yandan A11 işlemcileri 10nm FinFET yongalarıyla üretilecek.

Sizce iPhone 8 nasıl bir tasarıma sahip olacak? Hangi özellikleri taşıyacak? Yazın tartışalım.

Yoksa Bu Sefer iPhone 7’nin Tasarımı Gerçekten Sızdırılmış Olabilir mi?

Samsung Amerika'da Apple'ın Ünvanını Elinden Aldı 1 Numaraya Yerleşti

Tim Cook Apple'ın Karizmasını Kurtarmak İçin iPhone 7'yi Masaya Sürdü

YORUMLAR