iPhone 8'in Yeni Konsept Tasarımı Cihaz Hakkında Bilgiler Veriyor

iPhone 8'in Yeni Konsept Tasarımı Cihaz Hakkında Bilgiler Veriyor

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Eylül ayında piyasaya sunulduğunda, şirketin gelecekte neler planladığı ile ilgili bazı fikirler edinmiştik. Görünüşe göre, ilerleyen dönemlerde bu fikirlerin bize çok yararı olacak. iPhone'un 10. yıl dönümüne özel olarak çıkaracağı iPhone 8 ile alakalı da bazı konsept tasarımlar gelmeye başladı. 

Apple, iPhone'un 10. yıldönümünde çıkaracağı telefonu iPhone 8 olarak adlandırdı. Bu durum bizlerde çığır açıcı yeniliklerin geleceğine dair bazı beklentiler oluşturdu. iPhone 8'e dair yapılan konsept tasarımlarda bu beklentilere yönelik bazı çalışmaları kapsıyorlar. Mesela manşette gördüğünüz fotoğrafta iPhone 8'e ait olabilecek ön ve arka yüz görebiliyoruz. 

Bu konsept tasarımda arka panelde çift kamera olduğunu görüyoruz ve bunlar dikey olarak yerleştirilmiş. Aynı zamanda cihazın önünde ve arkasında 2.5D cam paneller mevcut ve dikkatinizi çektiyse herhangi bir Home tuşu yok. Ayrıca çift kameranın yanında her ihtimale karşı olabilecek bir tuşta koyulmamış. Açıkçası bu konuda Samsung Galaxy S8'deki gibi bir hamle gelebilir.

Yukarıdaki fotoğrafa bakıldığında ise 3.5mm kulaklık girişinin yine olmadığını görebiliyoruz. Çok tartışılsa da yeni amiral gemisinde yine olmayacağını söylemek mümkün. Cihazı daha ince yapmak veya istediği tasarımı daha iyi uygulayabilmek için Apple'ın bundan vazgeçmesini zor görünüyor.

iPhone 8 Fiyatı ile Dudak Uçuklatacak

YORUMLAR