iPhone 8'in Yüz Tanıma Teknolojisi Keşfedildi!

iPhone 8'in Yüz Tanıma Teknolojisi Keşfedildi!

Bilindiği üzere Apple'ın yeni harikalarından HomePod'un ürün yazılımı ortaya çıktı. Bu yazılımın geliştiriciler için ortaya çıkarılan sürümü incelendiğinde iPhone 8 hakkında da bazı detaylara rastlandı. iPhone hakkındaki ipuçlarını tarayan geliştiriciler, yüz tanıma teknolojisine dair ilginç bir özellik olduğunu keşfettiler. 

HomePod ürün yazılımından önceki bir başka sızıntı haberde de, benzer bir yüz tanıma teknolojisinden bahsediliyordu. Bu haber pek ciddiye alınmadı, ancak bugün keşfedilen teknoloji gündeme bomba gibi düştü. Apple analistlerine göre bu özellik, ilerleyen dönemlerde Touch ID dokunmatik parmak izi sensörünün yerini tamamen alabilir.

İlk olarak iHelp BR tarafından yayınlanan bu özellik, masa başında veya düz bir yüzeyde dururken dahi telefonunuzun kilidini açabilmenizi sağlayacak. Bu haberi aldığımız kaynak olan TechCrunch yazarı Romain Dillet'da bu referansa ulaştığını doğruladı.

Bu söylenti doğru çıkar mı bilmiyoruz, Eylül ayı başlarında tanıtımı yapılması beklenen yeni cihazlarda olup olmadığını göreceğiz. Diğer ürünleriyle kolayca senkronize olabilen cihazlar üreten Apple'dan böyle hamleler beklemek yanlış olmayacaktır.

iPhone 8 Ön ve Arka Kamerası 4K/60 FPS Video Çekecek!

iPhone 8 Renkleri Belli Oldu

YORUMLAR