iPhone Bağımlılığı Azaldı

iPhone Bağımlılığı Azaldı

Günümüzde akıllı telefonlar hayatın vazgeçilmezi haline dönmüşken iPhone çılgınlığı ise bambaşka bir boyuta taşındı. Ta ki yapılan yeni bir araştırmaya kadar bu böyleydi, iPhone bağımlılığı olarak adlandıracağımız olayın gün geçtikçe azaldığını söylemek mümkün. Aslında bu Apple’ın sadık kullanıcılarının azaldığına yönelik bir sonuç olarak dikkat çekiyor.

Strategy Analytics adlı bir araştırma firmasının yaptığı son araştırmaya göre iPhone 5 sonrası bu ürüne olan bağımlılığın gerilediği sonucu ortaya çıktı. Apple’ın sadık kullanıcıları çıkan her yeni Apple ürününe sahip olabilmek adına tabir-i caizse çılgınlık derecesinde bağlılık gösterirken, bu bağlılığın iPhone 5’ten sonra düştüğünü araştırma sonucundan görebiliyoruz.

Apple’ın yeni çıkan ürünlerine karşı sadakatin azaldığını veriler ile gösterecek olursak; Amerika’da eskiden %93 seviyesinde olan çıkacak yeni bir iPhone’a sahip olabilme düşüncesi bu yıl %88’e kadar düştü. Avrupa’da ise bu oranın %88’den %75’e düştüğünü görebiliyoruz.

Bu düşüşün en büyük etkeni hiç şüpesiz iPhone 4S’ten sonra olağanüstü bir yenilik getirmeyen iPhone 5 oldu. Tabii inceleme merkezlerinin de iPhone 5 hakkında yaptığı olumsuz yorum ve incelemeler de bu düşüşe bir etken…

YORUMLAR