iPhone, Bir Polis Memurunun Hayatını Kurtardı

iPhone Polis Memurunun Hayatını Kurtardı

Taylandlı bir polis memuru bir iPhone sayesinde hayatta kaldı. Polis memuru, girdiği bir çatışmada vuruldu. Ancak kurşunlardan birinin iPhone’una isabet etmesiyle ciddi bir yara almaktan kurtuldu.

Adeta filmleri aratmayan bu olay Tayland’ın Pattaya kentinde yaşandı. Powaret Banjong isimli polis memuru, ekip arkadaşlarıyla birlikte bir restorana gitmişti. Restoranda tam da o sırada bir çete liderinin doğum günü kutlaması vardı.

Kutlama sırasında çıkan tartışma sonrasında masadaki bir kadını öldürmekle tehdit eden çete liderine, yan masadaki Banjong ve polis arkadaşları müdahale etti. Bunun üzerine çete lideri, olaya müdahale eden polislere doğru ateş etmeye başladı.

Çatışma sırasında çete liderinin silahından çıkan kurşunlarla vurulan Banjong, iPhone’u sayesinde hayatta kalmayı başardı. Çünkü Banjong’a isabet eden kurşunlardan birisi omzuna gelirken, diğer kurşun cebindeki iPhone’a isabet etti.

Kurşunun iPhone’una isabet etmesi nedeniyle ciddi bir yara almaktan kurtulan Banjong’un kısa süre sonra taburcu olacağı bilgisi paylaşıldı.