iPhone Çerçevelerden Kurtuluyor

iPhone Çerçevelerden Kurtuluyor

 

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın kıvrımlı ve tamamen ekrandan oluşan bir gövdeye sahip olacağı, aynı zamanda kablosuz şarj özelliği ile geleceği söyleniyor. Ancak bu beklentiler bir yana, Apple daha büyük ekranlı bir iPhone üreteceğinin de sinyallerini veriyor.

Mac Rumors web sitesinin haberine göre, 4.7-inçlik iPhone 7 ve 5.5-inçlik iPhone 7 Plus ürünlerinin ekranlarının, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde, 5-inch ve 5.8-inç olacağı fısıldanıyor. Eğer bu söylenti gerçeğe dönüşürse, çerçevesiz bir tasarım sayesinde telefon kasası aynı kalırken, ekran boyutunun büyümesi kullanıcıları mutlu edeceği kesin.

Habere göre, Apple aynı zamanda iPhone 8 Plus tasarımında OLED ekran kullanırken, iPhone 8 modelinde ise geleneksel LCD ekranı kullanacak. Apple’ın dev rakibi Samsung, ürettiği Galaxy serisi telefonlarında OLED ekranı kullanmıştı. Bu ekranın avantajlarını Galaxy serisi telefon kullananlar zaten biliyordur ama hatırlatalım, OLED ekran sayesinde daha canlı renkler, daha derin siyah tonları ve daha geniş bir görüş açısı elde edilebiliyor.

iPhone 8 Plus modelinde OLED ekran kullanılacak olması, çift kamera ve yüksek batarya gücüne ek olarak bu modeli, iPhone 8’e göre bir adım daha öne taşıyacak gibi. Hali hazırda, piyasada SUPER AMOLED ekranla gelen Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri olsa da Apple kimsenin kendisine önderlik etmesini istemiyor ve bu teknolojiyi de kendince yorumlayacağa benziyor.

 iPhone 8 Gelecek Yıl 3 Farklı Cihazla Çıkış Yapabilir

iPhone 8’in Gelmiş Geçmiş En İyi iPhone Olacağına Dair 6 İşaret

YORUMLAR