iPhone için Resmi Office Uygulaması Yayınlandı

iPhone için Resmi Office Uygulaması Yayınlandı

Microsoft beklenildiği gibi iş hayatında sıkça kullanılan Office yazılımını iOS ve Android mobil işletim sistemleri için uygun hale getireceğini açıklamıştı. Tam bir yıl sonra beklenen oldu ve Microsoft, popüler Office yazılımının önemli isimleri Word, Excel ve PowerPoint’i birleştiren Office Mobile uygulamasını iPhone kullanıcılarının kullanımına sundu.

Office 365 abonelerine ücretsiz olarak sunulan Office Mobile uygulaması Word,Excel ve PowerPoint’i barındırıyor. Outlook’un yer verilmediği uygulamada hazırladığınız dökümanları doğrudan SkyDrive hesabına kaydedebiliyorsunuz. (Başka bir konuma kaydetme lüksü verilmemiş.)

Word’de renk, boyut ve şekillendirme gibi temel yazı biçimlendirme işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Paragraf biçimlendirme, resim ekleme gibi işlemleri yapamıyorsunuz. Excel, Word’e göre daha fazla fonksiyon içeriyor. Yazı tipi değiştirme ve hücre renklerini ayarlarmanın yanında hücreleri biçimlendirme ve grafik oluşturma işlemlerini uygulama içinden yapabiliyorsunuz. PowerPoint'te ise slaytları görüntüleyebiliyor, temel metin düzenleme işlemlerini yapabiliyor, sunum notları ekleyebiliyorsunuz.

Microsoft’un üyelik tabanlı Office 365 servisi ile aylık 9.99 dolar ödeyerek , 20 GB SkyDrive depolama alanına sahip olmanın yanında buluttan Office uygulamalarınıza erişebiliyorsunuz. Artık bunların yanında ücretsiz olarak Office Mobile uygulamasına erişebileceksiniz. Eğer Office 365 aboneliğiniz yoksa iPhone için Office Mobile uygulamasını kullanamıyorsunuz. Ancak Office 365’ın bir aylık deneme süresini kullanarak Office Mobile’ı ücret ödemen deneyebilirsiniz.

Symbian için Geri Sayım Başladı

YORUMLAR