iPhone, iPad ve Android İçin Microsoft Office Hazırlanıyor

iPhone, iPad ve Android İçin Microsoft Office Hazırlanıyor

iPad, iPhone ve Android kullanıcıları Microsoft Office’in eksikliğini çok uzun zamandır çekiyorlardı. Her ne kadar pek çok ofis uygulaması mobil cihazlarda yer alsa da ofis programı denilince akla gelen ilk isim Microsoft Office olduğu için kullanıcılar arayış içindelerdi. Bir süredir zaten Office Mobile versiyonun çıkacağına dair dedikodular ortalıkta olsa da Microsoft bu konuda çok uzun süre ve ısrarla sessizliğini korumaya devam etti.

Teknoloji portalı The Verge’ün elde ettiği bilgilere göre Microsoft Office’in Android ve iOS mobil versiyonları 2013 başlarında yayınlanmış durumda olacak.
Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanacak Microsoft Office Mobile uygulaması sadece Office formatındaki dökümanları görüntülemek için kullanılacak ve diğer Microsoft ürünleri gibi Microsoft hesabı ile giriş gerektirecek. Dökümanlarını düzenlemek isteyen kullanıcıların ise Office 365 kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekecek.

Bu Office 365 kaydını gerçekleştirmek ise direkt olarak Microsoft Office Mobile uygulaması içerisinden gerçekleştirebilecek. Her ne kadar böylece dökümanları düzenlemek mümkün olacaksa da düzenleme seçeneklerinin masaüstü Microsoft Office kadar çeşitli olmayacağı da belirtiliyor.

Şimdilik varolan bilgilere göre Microsoft Office Mobile ilk olarak iOS için Mart yahut Nisan aylarında yayınlanacak ve ardından Mayıs ayında Android kullanıcıları için hazır olacak.

YORUMLAR