iPhone Kameralarının Kalitesi Nasıl Değişti?

iPhone Kameralarının Kalitesi Nasıl Değişti?

iPhone'un artan fotoğraf paylaşım çılgınlığında en çok kullanılan özelliklerinden biri kamerası. Peki 7 yıllık iPhone serüveni boyunca cihazın kamera kalitesi nasıl değişti?

Çıkışından bu yana gündemden düşmeyi bırakın ilgisini her geçen modelde pekiştiren iPhone artık bir çılgınlık. Teknolojinin ve sosyal ağların gediği son noktada iPhone artık yazılımı kadar kamera kalitesiyle de tercih sebebi oluyor. Çıkan ilk iPhone'dan geçtiğimiz günlerde pazara sunulan iPhone 6'ya kadar çıkan modellerin kameraları karşılaştırıldığında, lens teknolojisinin gelişimi de ortaya serilmiş oluyor.

Camera+ ve MagiCam'in kurucularından Lisa Bettany'nin kendi uygulaması Camera+ ile iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S ve iPhone 6 kullanarak aynı açıdan çektiği fotoğraflara bir göz atalım.


iPhone Full Size Macro Karşılaştırma:

iPhone Full Size Gün Işığı Karşılaştırma:

iPhone Gün Işığı Zoom Karşılaştırma:

iPhone Full Size Arka Planı Aydınlık Çekim Karşılaştırma:

iPhone Full Size Portre Karşılaştırma:

iPhone Zoom Portre Karşılaştırma:

iPhone Gün Batımı Çekimi Karşılaştırma:


iPhone Full Size Düşük Işıkta Çekim Karşılaştırma:

Gördüğünüz gibi her ne kadar uygulamalar fotoğraf paylaşım alışkanlıklarımızı ve kalitemizi yükseltmeye yardımcı olsa da, cihazların kameralarında donanımsal ve yazılımsal anlamda inanılmaz bir gelişme söz konusu. Profesyonel kameraları aratmayan akıllı telefon kameraları daha ne kadar ileri gidebilir sorusunun cevabını almak için uzun süre beklemeyeceğiz çünkü teknolojinin gelişme hızı her geçen gün artıyor.

iPhone 6 Bükülüyor Mu?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Gerçekten Suya Dayanıklı Mı?

YORUMLAR