iPhone Kullanıcıları iOS 10 Pil Ömrü Probleminden Şikayetçi

iPhone Kullanıcıları iOS 10 Pil Ömrü Probleminden Şikayetçi

Apple birkaç hafta önce yeni amiral gemileri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile karşımıza çıkmıştı. Apple'ın düzenlediği tanıtım etkinliğinde iPhone telefonların 7. nesli ile birlikte gelecek olan iOS 10 işletim siteminden de bahsedilmişti. iOS 10 tanıtılmasının ardından hemen yayınlanmadı ve çıkışı bir süre gecikti. Apple yeni mobil işletim sistemi ancak birkaç gün önce yayınlanabilmişti.

iOS 10'un yayınlanmasının ardından kullanıcılar yeni işletim sistemini daha önceki nesil iPhone telefonlarına yüklemeye başladılar. iOS 10'un kullanım oranı artmaya başladıkça da güncellemeyle birlikte yaşanan problemlerde dillendirildi. İşte bu problemlerden en sık yaşananlardan bir tanesi de iOS 10 pil ömrü problemi. iOS 10 pil sorunu yaşayan kullanıcılar internet üzerindeki Reddit gibi platformlarda ve forumlarda telefonlarının şarjının eskiye oranla çok daha kısa süre dayandığını iddia ediyorlar.

iOS 10 pil ömrü problemini yaşayan kullanıcılar daha çok iPhone 5S ve daha önceki modelleri kullanan kullanıcılar. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta benzer problemlerin yaşandığına dair iddialara rastlanmıyor. iOS 10 pil sorununa maruz kalan kullanıcılar şarjlarının telefonlarının ekran kilidi kapalıyken bile birkaç saat içerisinde büyük oranda azaldığını belirtmekteler.

Daha önceden de Apple'ın yayınladığı iOS güncellemelerinde eski nesil iPhone telefonlarda benzer problemlere rastlanmıştı. Apple bir süre geçtikten sonra yayınladığı güncellemelerle bu problemleri gidermeye çalışmıştı. iOS 10'da yaşanan pil ömrü sorunu için Apple'ın ne zaman bir güncelleme yayınlayacağınız henüz bilemiyoruz.

En Yaygın iOS 10 Sorunları ve Çözümleri

YORUMLAR