iPhone'lar için İndirimli Pil Değişim Programında Son Günler!

Apple iPhone Pil Değişim Programı 1

Apple’ın bir süredir devam eden indirimli pil değişim programında sona yaklaşılıyor. Yıl başına sayılı günler kala programdan faydalanmak isteyen iPhone sahiplerinin acele etmesi gerekiyor. iPhone 6’dan iPhone X’e kadar olan modeller için sunulan indirimli pil değişimi, yeni yıldan itibaren iki kat daha pahalı olacak.

Apple, iPhone’larda yavaşlama sorunu yaşayan kullanıcıların artması üzerine indirimli pil değişim programını başlatmıştı. Programı yıl sonuna kadar sürdürme kararı alan Apple, 31 Aralık 2018 tarihinde iPhone’lar için indirimli pil değişim programının sona ereceğini duyurdu.

Pil Değişimi Yapılan iPhone Modelleri

İndirimli pil değişim programı kapsamında iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin pil değişimleri şu anda 199 TL ücretle yapılıyor. Yeni yıldan itibaren ise iPhone X pil değişim ücreti 449 TL’ye, diğer modellerin pil değişim ücretleri de 319 TL’ye yükselecek.

Apple iPhone Pil Değişim Programı 2

Apple’ın daha yeni iPhone modelleri iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ise bu programın dışında tutuluyor. Çünkü bu cihazlar yeni tanıtıldığı için garanti kapsamında yer alıyor. Eğer garanti kapsamı dışında pil değişimi istenirse 449 TL ödenmesi gerekiyor.

Sadece garanti dışı pil değişimi yaptıran kişiler için Apple’ın açıklaması şu şekilde;

  • Apple, 1 Ocak 2017 ile 28 Aralık 2017 tarihleri arasında iPhone 6 veya sonraki model aygıtlarına yönelik garanti dışı pil değiştirme işlemi için ödeme yapmış olan müşterilere 190 TL‘lik bir kredi sunmaktadır.
  • Apple yetkili servis yerlerinde (Apple Store, Apple Onarım Merkezi veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı) gerçekleştirilmiş olan pil değiştirme işlemleri bu kredi için uygundur.
  • 190 TL‘lik kredi, elektronik para transferi yoluyla sağlanacak veya pil değiştirme servisi ödemesi için kullanılan kredi kartına kredi olarak yansıtılacaktır.
  • Apple, 23 Mayıs 2018 ile 27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, uygun müşterilere krediyi almaya ilişkin yönergelerin bulunduğu bir e-posta gönderecektir.
  • 1 Ağustos 2018 tarihine kadar Apple’dan e-posta almadıysanız ancak yukarıda açıklanan şartlar doğrultusunda kredi almaya uygun olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen 31 Aralık 2018’e kadar Apple ile irtibat kurun. Apple yetkili servis yerlerinden birinde servis aldığınızı gösteren bir servis belgesinin gerekli olduğunu unutmayın.