iPhone Mayıs'ta Samsung'u Geride Bıraktı

iPhone Mayıs'ta Samsung'u Geride Bıraktı

Samsung, Galaxy S5'ten beklediği satışı bulamamışken, satışlara ilişkin gelen veriler bu bilgiyi doğruladı. Mayıs satışlarında iPhone 5S'in gerisinde kalan Galaxy S5, neyin kurbanı oldu?

Hong Konglu bir araştırma şirketinin satış verileri Samsung'u üzecek nitelikte. Yaklaşık 10 aydır piyasada satılan ve geçtiğimiz ay dünyada en çok satılan 10 cihaz listesinin başına S5 değil iPhone 5S oturdu. İki cihaz rakiplerinden sıyrılarak başa baş bir satış grafiği izler diye beklenirken, S5'in satışları geride kaldı. Galaxy S4 üçüncü, Note 3 dördüncü sırada yer alarak piyasaya sürülmesinin ardından uzun süredir ilgi gören telefonlar oldular.

Samsung satışlarını engelleyeceği öngörülen rapor sonuçları pazar hakimiyetinde markaların hatalarını da gözler önüne seriyor. 16 milyon satış yakalayan S4'ün gördüğü ilgiyi göremeyen ve 6 milyon satabilen S5'in geride kalmasının nedenlerinden kullanıcının artık tasarımdan sıkılmasının yanında, diğer markaların yaptığı gibi yeni amiral gemisinde yenilikçi davranmayarak kullanıcının cihaz seçerken en basit düşüncelerini dikkate almayan Samsung sorumlu.

Microsoft, Bir Sonraki Sene Tam 18.000 Çalışanın İşine Son Verecek

LG'nin Esnek Ekranları Gazete Gibi Kıvrılıyor

YORUMLAR