iPhone SE 2'nin Tasarımı Dahi Belli Olmadı!

iPhone SE 2 tasarımı

Apple tarafından üretilecek yeni orta seviye telefon iPhone SE 2 hakkında ortaya çıkan iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Bugün yayınlanan haberlerde, iPhone SE 2’nin tedarikçilerinden bir tanesinin telefona dair yaptığı açıklamalara yer verildi.

iPhone SE 2 çıkış tarihi

Ağustos 2017’de ilk bilgilerini edinmeye başladığımız yeni iPhone SE hakkında, o günden bu yana çeşitli söylentiler dillendirilmeye devam edilmişti. Yeni iPhone’dan ilk görüntüler sızdı başlıklı haberimizde görebileceğiniz gibi iPhone SE 2’ye ait olduğu iddia edilen bir video dahi yayınlanmış, telefonun tasarımına dair kimi bilgiler verilmişti. Cam destekli kasa, kablosuz şarj ve çentik gibi özellikler barındıracağı söylenen telefona hakkında bugün ortaya çıkan bilgilerdeyse işlerin bir hayli farklı olduğu ifade edildi.

Japonya Bilgi Teknolojileri Haftası kapsamında fuara katılan kimi katılımcılarla görüşen Macotakara isimli Japonca yayın yapan teknoloji sitesi, iPhone modelleri için aksesuar üreten şirketlerle görüşme fırsatı yakaladı. Birçok üreticiyle görüşen Macotakara, üreticilerin genellikle şuna yakın bir açıklama yaptığı belirtti: “Henüz iPhone SE 2’nin tasarımı dahi belli olmadı. Haziran ayında piyasaya sürülmesini çok olası bulmuyoruz.” Özellikle Çin’den gelen üreticilerin iPhone SE 2 ile birlikte eylül ayında üç Premium telefon daha tanıtılmasına hiç ihtimal vermedikleri vurgulanırken, WWDC sırasında duyurulması beklenen iPhone SE 2'nin akıbetine dair soru işaretleri varlığını sürdürmüş oldu.