iPhone SE Antutu'da iPhone 6S'i Geçti

iPhone SE Antutu'da iPhone 6S'i Geçti

Apple'ın satışa çıkardığı son telefon olan iPhone SE, amiral gemileri kadar ön planda olmasa da performans konusunda öne çıkıyor.Merakla beklenen iPhone SE 12 megapiksellik kamerası, Live Photos özelliği, A9 işlemcisi ve 2 GB belleği ile iPhone 6S'e oldukça benzer bir şekilde karşımıza çıkmıştı. iPhone 6S'in, iPhone 5S kasasındaki modeli olarak tanımlanan telefonun 3D Touch özelliğinin olmaması ve parmak izinin iPhone 6S'te kullanılan yerine iPhone 5S'te kullanılan teknolojiyle aynı olması bazı kullanıcıları üzmüştü. Fakat "o küçük canavar" performans konusunda bir kesimi tereddüte uğratsa da bugün çıkan test sonuçlarına göre o tereddüte düşenleri utandırmayı başardı.

Antutu Benchmark adlı performans testi uygulamasında iPhone 6S'ten 4300 puan fazla skor elde eden iPhone SE, iPhone 6S Plus ile arasındaki farkın ise 3000 puan olduğunu gözler önüne serdi.

 

Ürünlerinin fiyatıyla ünlü olan Apple'dan beklenmeyecek derecede iyi bir fiyat-performans ürünü olan iPhone SE'nin iPhone 6S yerine alınabilecek mantıklı bir seçenek olduğu görünüyor. 

iPhone SE'nin bu kadar yüksek skor elde etmesinin nedenini biraz düşünecek olursak bu sorunun cevabının ekran olduğunu söylememiz mümkün. İşlemci ve bellek olarak aynı özelliklere sahip olan iPhone 6S ve iPhone SE'nin en büyük farkları ekran boyutları, yani çözünürlük. Ve bu da bildiğiniz üzere performans açısından önemli bir etken. iPhone SE'nin 4 inç olması çözünürlük bakımından belki üzebilir ancak performans bakımından mutlu edecek gibi görünüyor.

iPhone SE Tanıtıldı

iPhone SE Sonunda Türkiye’de

YORUMLAR