iPhone SE Satış Fiyatı Maliyetinin İki Katı

iPhone SE Satış Fiyatı Maliyetinin İki Katı

Mart ayında düzenlenen Apple 2016 Etkinliği sırasında tanıtılan iPhone SE’nin maliyeti belli oldu. Ortaya çıkan bilgilere göre iPhone SE’nin satış fiyatı maliyetinin iki katı.

Resmi satış fiyatı 399 dolar olan iPhone SE’nin 16 GB modelinin maliyetini ortaya çıkarmak amacıyla telefonun her parçasını ayrı ayrı inceleyen IHS adlı ünlü analiz şirketi Apple’ın yeni akıllı telefonun maliyetinin 160 dolar olduğunu açıkladı.

Her parçası için ayrı bir analizde de bulunan şirket iPhone SE’nin kendinden önceki üç Apple akıllı telefonundan izler taşıdığını belirtti. Yapılan açıklamaya göre iPhone SE, iPhone 5S ile kasa yapasına sahipken iPhone 6’te kullanılan LTE alıcıya ve ön kameraya sahip. Ayrıca iPhone 6S’te kullanılan işlemci ve arka kamera iPhone SE’ye aynen aktarılmış.

iPhone SE’nin ekranı hakkında da bilgiler paylaşan analiz şirketi iPhone SE’nin ekranın üç farklı şirket tarafından üretildiğini ortaya koydu. Yapılan açıklamaya iPhone SE’nin ekran üretiminde zirvede yüzde 40 oranla Japan Display firması yer alıyor. Onu %35 ile Sharp ve %25 ile LG Display firmaları izliyor.

Sonuç olarak iPhone SE maliyetinin yaklaşık iki katına satılıyor olsa da iPhone 6S’e kıyasla daha düşük bir fiyata piyasaya sürülmesi yönüyle kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışıyor.

iPhone SE Antutu'da iPhone 6S'i Geçti

iPhone SE Ön Siparişleri 3 Milyonu Geçti

YORUMLAR