iPhone SE Sonunda Türkiye’de

iPhone SE Sonunda Türkiye’de

Yeni iPhone SE’yi bekleyenlere müjde. Bugün itibarıyla Apple’ın yeni telefonu iPhone SE ülkemizde satışa sunuldu.

Geçtiğimiz hafta ABD’de ön siparişe açılan iPhone SE bugünden itibaren Türkiye’de de satışa sunuldu. Daha önce Apple kurumsal sitesinde açıklanan fiyatlarda bir değişiklik yapılmadı. iPhone  SE 16GB cihazların altın rengi olan modeli 1.999 TL’den elektronik marketlerde görülmeye başladı bile.

iPhone SE Türkiye fiyatı

iPhone SE’nin 64GB sürümü ise 2.399 TL olarak resimi sitesinde açıklanmıştı. Bu etikette de bir değişiklik yok. Fiyatlar daha önce duyurulduğu için tüketiciler bir sürpriz yaşamıyorlar. iPhone SE’nin bugünden itibaren raflarda olması da aslında çok şaşırtıcı değil. Bire ara model olan iPhone SE’nin özellikleri tüketiciyi ikiye bölmüştü. iPhone 6S'te kullanılan 64 bit mimarisi tabanlı Apple A9 işlemci ile M9 hareket işlemcisini barındıran iPhone SE, 4 inç ekran seven Apple kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünse de, büyük ekranlı iPhone’lara alışanlar cihazdan çok haz etmediler.

iPhone SE temel özellikleri

iPhone SE, bünyesinde 12 MP iSight kamera bulunduruyor. 4K çekim, Live Photos ve 63 MP panaroma çekim destekleyen bu kameranın yanında çift tonlamalı led flaş da bulunuyor. iPhone 6S izlerini taşıyan iPhone SE'nin ön kamerasında ekran flaşı özelliği mevcut.

iPhone SE Ön Siparişleri 3 Milyonu Geçti

iPhone SE, iPhone 5S, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

YORUMLAR