iPhone SE'den Sıkıldınız mı? O Halde iPhone 6 SE Cihazınızı Kendiniz Yapın

iPhone SE'den Sıkıldınız mı? O Halde iPhone 6 SE Cihazınızı Kendiniz Yapın

Çinliler tarafından geliştirilen bir kasa sayesinde iPhone 5, iPhone 5s veya iPhone SE modeli telefonları iPhone 6 görüntüsüne dönüştürebiliyoruz. iPhone SE, donanım olarak yenilikçi fakat görüntü olarak sınıfta kaldı. Kullanıcılar özellikleri geliştirilmiş olsa da bu modeli acımasızca eleştirdiler.

Mart ayında yapılan etkinlikte iPhone 5 tasarımıyla karşılaşan kullanıcılar şaşkınlığını gizleyemedi. Çinli girişimciler bu durumu fırsata dönüştürdü. Haber kaynaklarında iPhone SE’nin nasıl iPhone 6 SE’ye dönüştürülebileceği hakkında bilgiler yer aldı.

iPhone 6 SE kasa fiyatı ne kadar? Garanti kapsamı değişir mi?

Sizde iPhone SE tasarımından memnun değilseniz yaklaşık $20 (€15) gibi fiyatla 4 inçlik iPhone 6 kasasısını Çin’den temin edebilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken nokta, cihaz kasasının değişmesi ürünü garanti dışı (Apple Care Koruma Planı) bırakıyor. Bir kere cihazın orijinaliyle oynamanız, üründe izler bıraktığından eski haline geçseniz bile durum Apple tarafından fark ediliyor.

Montaj yaparken dikkat!

Montaj tecrübeli elemanlar tarafından bile en az 2 saatte tamamlanıyor. Bu yüzden montaj işlemlerini kesinlikle tecrübesiz kişilerin yapmaması gerekiyor. Çin’den alınan bu kasa orjinali gibi metal kalite hissini vermiyor. Kullanıcılar için bazen ürünler üzerinde oynamalar keyifli olsa da, orijinal ürün sevenler için bu değişiklikler hoş olmayacaktır.

iPhone SE Tanıtıldı

iPhone SE Türkiye’de Satışa Sunuldu

YORUMLAR