iPhone SE'nin Pil Ömrü Galaxy S7 ve iPhone 6S'ten Yüksek

iPhone SE'nin Pil Ömrü Galaxy S7 ve iPhone 6S'ten Yüksek

Görünüşe göre Apple'ın geçtiğimiz günlerde resmi olarak dünyaya tanıttığı yeni akıllı telefonu iPhone SE bir hayli ses getirecek. Bilindiği üzere iPhone SE, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus gibi iPhone modelleriyle kıyaslandığında daha küçük bir ekrana sahip. Fakat buna rağmen bu telefon aynı işlem gücünü ve performansı kullanıcılara sunabiliyor. iPhone SE'nin en büyük avantajı ise diğer modellere göre daha ekonomik olması. Apple'ın yeni akıllı telefonunu daha makul bir seçenek yapabilecek yeni bir özellik gün yüzüne çıktı.

Yapılan bir batarya ömrü tesinde iPhone SE, iPhone 6S ve Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S7 ile kıyaslanmış. Bilindiği üzere iPhone SE 4", iPhone 6S 4.7" ve Galaxy S7 5.1" boyutunda ekranlara sahipler. Bunun yanında iPhone SE en düşük pil kapasitesine sahip. Test sonuçlarına göz atıldığında iPhone SE pil ömrü rakiplerininkine göre ciddi derece yüksek çıkmış.

Yapılan testte 3 cihaz üzerinde internet siteleri üzerinde yapılan gezintiler temel alınmış. Bu testlerde ilk pes eden Galaxy S7 olmuş. Teste 7 saat dayanan Galaxy S7'yi 8 saat ile iPhone 6S takip ediyor. iPhone SE ise 10 saatlik bir pil ömrü sunmuş.

3 telefonun batarya kapasitesine bakıldığında iPhone SE'nin en düşük kapasiteye sahip olan telefon olduğu görülüyor. iPhone SE'de 1642 mAh, iPhone 6S'te 1715 mAh ve Galaxy S7'de 3000 mAh'lık piller kullanılıyor. iPhone SE'nin bu kadar yüksel pil ömrü sunmasının sebebi ise ekran boyutunun düşük olması. Bunun yanında iPhone SE'nin kontrast değeri ve ekran çözünürlüğü rakiplerine göre bir miktar daha düşük. Bu nedenle iPhone SE bir telefonun en çok pil tüketen bölümü olan ekranda tasarruf yapabiliyor.

iPhone SE, iPhone 5S, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Karşılaştırması

YORUMLAR