iPhone Telefonları Tamamen Donduran Bir 'Bug' Bulundu

iPhone Telefonları Tamamen Donduran Bir 'Bug' Bulundu

iPhone sahiplerine kötü haber. Wi-Fi üzerinden SSL bağlantı yapmaya çalışan iPhone’larda bir yazılım hatası tetiklenerek telefonları tamamen kullanılmaz hale getirebiliyor. 

Uyarı ciddi, iPhone telefonların kendi yazılımları içinde bulunan bir kod hatası (bug) Wi-Fi ağlara bağlanmaya çalışan telefonları tamamen kullanılmaz hale getirebiliyor. Özellikle W-Fi Accsess Point noktalarından sinyal almaya çalışırken tetiklenen bu hata, telefonların çöpe atılmasına sebep olabiliyor.

SkyCure isimli bir güvenlik şirketinin verdiği uyarıya göre, açık alanlarda ya da çoklu paylaşım noktalarında Wi-Fi sinyali arayan iPhone’lar ciddi bir tehdit altında. Sorun Apple iPhone’un SSL soket bağlantı kodlarında yatıyor. Wi-Fi sinyal ararken ortaya çıkabiliyor ve telefonun tamamen donmasına ya da sürekli ‘reset’ atmasına sebep olabiliyor. Özellikle SSL bağlantılarda şifreyi çözmek için girişimde bulunan iPhone SSL soketleri belli bir noktada yazılımlarındaki hatalı kısmı tetikleyebiliyorlar. Bunun sonucu olarak telefon sonsuz döngüye giriyor ya da kendini bir daha açılmamacasına kapatabiliyor.

Aşağıda SkyCure yazılım güvenlik şirketinin konuyla ilgili videosunu izleyebilirsiniz. 

Google'dan Daha Fazla Güvenlik İsteyenlere: Güvenlik Anahtarları

Apple Store'da 1,500'den Fazla Uygulama Tehdit Altında

Tor Hakkında Şok İddia: Hiç Güvenli Olmayabilir

YORUMLAR