iPhone ve iPad Kullanıcıları iOS 9 ile Birlikte Can Sıkıcı Reklamlardan Kurtuluyor

iPhone ve iPad Kullanıcıları iOS 9 ile Birlikte Can Sıkıcı Reklamlardan Kurtuluyor

Apple'ın bir kaç gün önce WWDC 2015 etkinliğinde duyurduğu iOS 9, iPhone ve iPad kullanıcılarını sevindirecek bir özellik ile geliyor. iOS 9 içerisindeki internet tarayıcı olan Safari, kullanıcıları can sıkıcı reklamlardan kurtarıyor.

Android mobil cihazlarda var olan reklam engelleme özelliği olan AdBlock, iOS 9 ile birlikte Safari internet tarayıcısına da eklenti olarak gelecek. Böylece kullanıcılar ufak pencere olarak gelen ya da can sıkan reklamları görmeden internet deneyimlerine devam edebilecek.

iOS 9 ile birlikte reklamlardan kurtulmanız için tek yapmanız gereken ise Safari'ye gerekli eklentiyi kurmak. Temmuz ayında geliştiricilere özel beta versiyonu sunulacak olan iOS 9 ile sonbahar aylarında tanışacağız.

Android dışında masaüstü bilgisayarlarımızda da kullanabildiğimiz AdBlock eklentileri sonunda iOS'a da geliyor. iOS 9'un tanıtımı ile birlikte Android'e benzemeye başladı görüşlerinin ağırlık kazandığı iOS, Android'de çok uzun süredir bulunan reklam engelleme özelliği dışında bazı diğer özellikleri de yeni sürüm ile birlikte iPhone ve iPad sahiplerine sunacak.

Google başta olmak üzere reklam şirktlerinin tepkili olduğu reklam engelleme durumu, iOS gibi bir platformda yaşanması durumunda büyük zararlar verebilir. Bu nedenle firmalar bu duruma karşı önlem alma yoluna gidebilirler fakat Apple'ı durdurabileceklerini düşünmüyorum.

Twitch'e Özel Mesajlaşma Özelliği Geldi

YORUMLAR