iPhone X, 8 ve 8 Plus'ın Kamera Çekim Örnekleri Paylaşıldı

iPhone X, 8 ve 8 Plus'ın Kamera Çekim Örnekleri Paylaşıldı

Geçtiğimiz gün tanıtılan iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkında pek çok yorum yapıldı. Ancak son dönemin kamera konusunda başarılı şirketi Apple'ın yeni telefonlarının kamera performansını gördünüz mü? Şirket tarafından paylaşılan görsel örnekleri bir hayli dikkat çekmeyi başardı.

iPhone 8 ve 8 Plus Kamera Çekim Örnekleri

iPhone 8'in arka kamera çözünürlüğü 12MP iken, ön kamerası ise 7MP. Tek arka kamera ile gelen cihaz, tasarımsal anlamda iPhone 7'den maalesef pek farklı değil. Arka kamerası 4K kalitede saniyede 60 kare çekim yapılabiliyorken, ayrıca 1080p kalitede 240fps çekim imkanı da bulunuyor.

iPhone 8 Plus'ta ise çift kamera bulunuyorken, kamera çözünürlüğü 12MP. f/1.7 diyafram açıklığına sahip olan iPhone 8 Plus, 2x optik zoom yapabiliyor. 4K çözünürlükte 60FPS video kaydı yapabilen iPhone 8 Plus, ön tarafta ise 7MP çözünürlüğe sahip. Ayrıca ön kamerada bulunan Face ID özelliği dikkat çekiyor.

iPhone X Kamera Çekim Örnekleri

iPhone X’te iPhone 8 Plus’taki gibi çift 12 MP F1.8 ve F1.4 diyafram açıklığında 2X zoom özelliğinde iki adet kamera bulunuyor. Ancak 8 Plus'tan farklı olarak dikey konumlandırılmış kamera ve her iki kamera için optik imaj sabitleme özelliği bulunuyor.

Ön tarafta ise 7MP çözünürlüğünde bir kameraya sahip olan iPhone X, yüz tanıma özelliğini de destekliyor.

Apple, iPhone X İçin Animasyonlu Emojisini Duyurdu: Animoji

iPhone X Face ID (Yüz Tanıma) Nasıl Çalışıyor?

YORUMLAR