iPhone X Düşerse Ne Olur?

iPhone X Düşme

Apple’ın büyük ses getiren yeni telefonu iPhone X, yenilikçi donanım özelliklerinin yanı sıra yüksek fiyatıyla da dikkat çekmişti. Türkiye’de 6.099 TL gibi bir fiyata satılacak telefon, birkaç YouTube kanalı tarafından düşme testine tabi tutuldu. İşte o testlerin sonuçları!

Eylül ayının ortalarında, yeni açılan kampüste yer alan Steve Jobs Sahnesi'ne çıkan Apple yetkilileri, Apple TV 4K, Apple Watch, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus gibi yeni cihazlarını tanıttıktan sonra yılın bombası iPhone X’u göstermişlerdi. Özellikle yüz tanıma teknolojisiyle adından söz ettiren telefon, 999 dolarlık satış fiyatıyla da şaşırtmayı başarmıştı.

Türkiye’de 6.099TL gibi çok yüksek bir fiyattan satılmaya hazırlanan telefon için beklenen videolar da yayınlanmaya başlandı. Kutu açmayla başlayan iPhone X videoları, en sonunda düşme testine kadar geldi. Böylesine yüksek bir fiyata sahip bir cihazı kırmaya cesaret edebilecek bazı kanallar, bizlere de iPhone X’un düşmesi durumuna başına gelebilecekleri göstermiş oldular.

Düşme testi adı altında yayınlanan ilk video, Çin dolaylarından geldi. Videonun tamamında telefonun yere düştüğü anlar gösterilmezken, düştükten sonra başına neler gelebileceği ayrıntılı olarak kayıt edilmişti. Sonrasında İtalya ve ABD gibi başka ülkelerde hazırlanan videolardaysa hemen aşağıda görebileceğiniz gibi telefonun her türlü yüzeye düştüğü anlar gösterildi.

YORUMLAR