iPhone X'i Bükmek Düşündüğünüzden Çok Daha Zor

iPhone X bükülme testi

Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı piyasaya sürer sürmez, onlarca bükülme problemiyle karşı karşıya kalmıştı. Özellikle arkası camla kaplı telefonlarda çokça görülen bu sıkıntının iPhone X kullanıcıları tarafından yaşanmaması için büyük çaba sarf eden Apple, bükülme testlerinden başarıyla geçmeyi başardı.

İlk akıllı telefonunu piyasaya sürmesinin üzerinden 10 yıl geçmesi sebebiyle iPhone X isimli özel bir telefon duyuran Apple, bu telefonda kullandığı birçok yeni özellikle birlikte adından uzun süre söz ettirmişti. Eylül ayının ortalarında duyurulan ve yakın zaman önce satılmaya başlanan iPhone X’in kimi özellikleri YouTube üzerinde test edilmeye başlandı.

iPhone X almak isteyenlerin en çok merak ettiği durumlardan bir tanesi de telefonun sağlamlığıydı. Arkası camla kaplı olan iPhone X, bu handikabını kullandığı paslanmaz çelik kasa ile gidermeye çalışmıştı. Telefonun sağlamlığını test etmek için harekete geçen EverythingApplePro isimli bir kanal, iPhone X’i önce çizilme sonra da bükülme testine soktu.

Hemen aşağıda yer alan videoda görebileceğiniz gibi iPhone 6 ve iPhone 7 serisi çok kolay bükülebiliyordu. Paslanmaz çelik kasasıyla iPhone 6 ve iPhone 7’den çok daha güçlü bir telefon olan iPhone X, bükülmesi de neredeyse imkansız hale geldi. Videoda da görebileceğiniz gibi telefonu bükmek için her yolu deneyen EverythingApplePro, uzun uğraşların sonucunda sadece kasanın birleşme noktalarını kırabildi. İşte o anlar:

YORUMLAR