iPhone X'in Dayanıklılık Testi Yapıldı

Dün itibarıyla satışa çıkan iPhone X için bugün bir dayanıklılık testi yapıldı. JerryRigEverything isimli YouTube kanalı tarafından yapılan teste göre, iPhone X zor koşullarda maalesef sınıfta kalıyor.

Satışa çıktığı andan itibaren pek çok mağazada kuyruklar oluşturmayı başaran iPhone X, ilk günden stoklarını da tüketti. Tabi ki kullanıcıların cihaza merakı fazla olunca çeşitli testler degelmeye başladı. JerryRigEverything isimli kanal tarafından yayınlanan videoda iPhone X’in sağlamlığını görebiliyoruz. Cihazı zorlayacak çeşitli testler yapan kanal sahibi, iPhone X’i büktü, çizdi ve yakmaya çalıştı.

Beşinci seviye çiziklere karşı sağlamlığını göstermeyi başaran iPhone X, daha sert koşullarda maalesef kullanıcısını tatmin edemiyor. Aslında bu yıl tanıtılan pek çok amiral gemisi gibi bir dayanıklılık gösteren cihazın arka kapağında yer alan cama da hassas davranmakta fayda var.

Videoda cihazın kamerasını da çizmek isteyen JerryRigEverything, bu konuda başarılı olamadı. Yani iPhone X’in arka kameraları çizilmeye karşı gerçekten sağlam. Ancak flaş için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Arka kameraların ortasında yer alan flaş rahatlıkla çizilebiliyor. Ayrıca ekran konusunda da başarılı olan iPhone X, çok yakın mesafeden bile yanmadı ve dokunmatiğinde sorun çıkarmadı.

YORUMLAR