iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hızlı Şarj Özelliğine Kavuştu

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Hızlı Şarj Özelliğine Kavuştu

Steve Jobs Theater’daki Apple Etkinliği birçok yeniliğe ev sahipliği yaptı. Daha önce birçok sızıntıda rastladığımız hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği, her üç iPhone'a da geldi. Android platformunun uzun süredir kullandığı bu özellik, iPhone kullanıcıları için bir ilk olacak.

Apple, dün Türkiye saati ile 20:00’da başlayan etkinlikte yeni iPhone’larını tanıttı. Uçtan uca sonsuz OLED ekrana sahip iPhone X, gecenin yıldızıydı. X ile birlikte tanıtılan diğer iki telefon da iPhone 8 ve iPhone 8 Plus oldu. Radikal değişikliklerin olduğu 10’uncu yıl modeli, salonda büyük bir alkış alırken, önceki modellere göre ufak dokunuşlar yapılan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus beklenen etkiyi yapamadı.

Buna rağmen hem işlemci hem de kamera performansı açısından güçlendiklerini söylemekte fayda var. Ayrıca, telefonun arka yüzeyi de iPhone X’te olduğu gibi cam bir yapıya kavuştu.

Dün akşam ki etkinlikte yüzleri güldüren en önemli özelliklerden biri her üç iPhone’a da entegre edildi. Birçok iPhone kullanıcısının ‘nihayet!’ dediği hızlı şarj özelliği, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile birlikte geldi.

Sadece 30 dakikalık bir hızlı şarjla yüzde 50 pil desteğine kavuşan yeni iPhone’lar, kullanıcıları telefonun başında saatlerce beklemekten kurtaracak.

Hızlı şarj özelliğinden önce iPhone’ları şart etmek uzun süreler alıyordu. Özellikle, Plus kullanıcılarının bu konuda başlarını epey bir ağrıyordu. iPhone Plus serisinin bataryalarını tamamen şarj etmek üç saat gibi korkunç bir süreyi gerektiriyordu.

Ancak hızlı şarj özelliği ile birlikte bu durum değişecek. Birçok kişinin Apple’ı geç kalmakla suçladığı hızlı şarj özelliği, nihayet birçok iPhone kullanıcısını bekleme çilesinden kurtaracak.

Yeni iPhone serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

iPhone X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Karşılaştırması

Apple, AirPower Kablosuz Şarj Standını Duyurdu!

YORUMLAR