iPhone X Kamera Performans Puanı Belli Oldu

Özellikle çektiği fotoğraf ve videolarla dikkatleri bir kere daha üstüne çekmeyi başaran iPhone X, en hatırı sayılır kamera benchmark sitelerinden biri olan DxOMark'tan 97 puan aldı. Bu puan ile en iyi kameraya sahip cihazlar listesinin ikinci sırasına yerleşen iPhone X, 98 puan alan Google Pixel 2'nin bir adım gerisinde kaldı.

DxOMark'ın raporuna göre iPhone X, özellikle fotoğraf çözünürlüğünde ve renkleri doğru yansıtabilme konusunda gerçekten başarılı. Hatta iPhone X'un sadece fotoğraf çekme özelliğine 101 puan veren DxOMark, video kısmına gelince iPhone X'u bir hayli eleştiriyor. Ayrıca site tarafından belirtilenlere göre iPhone X, otofokus ve kontrast - pozlama değerlerinde de kullanıcısını tatmin edebiliyor.

Bunlara ek olarak cihazın kamerasında yer alan özel efektlerin büyük bir artı olduğunu dile getiren DxOMark, ön kameradaki Face ID özelliğinin de hayli gelişmiş bir teknoloji olduğunu vurguluyor.

iPhone X ile birlikte tanıtılan iPhone 8 92 puan, iPhone 8 Plus ise 94 puan alarak listenin ilk 10 sırasında boy göstermeyi başardılar. Ayrıca DxOMark'ın iPhone X için yorumu şu şekilde: "Portre için geliştirilmiş telefoto lens gerçekten muazzam sonuçlar veriyor. Bokeh efekti de doğal ve hoş bir arkaplan bulanıklığı oluşturuyor. iPhone X ile yeterli ışık altında kaliteli fotoğraflar çekmeniz mümkün."

YORUMLAR