iPhone X'ların Kamera Camları Durduk Yere Çatlamaya Başladı

iPhone X Kamera camı

Apple’ın akıllı telefon pazarına girmesinin onuncu yılına özel olarak üretilen ve daha önce herhangi bir akıllı telefonda görülmemiş özelliklere sahip olan iPhone X, hiç beklenmedik bir problemle karşı karşıya kaldı. iPhone X’in kamerasında durduk yere çatlama yaşanmaya başladı.

Diğer iPhone modellerinde olmayan özellikleri ve neredeyse her yanı camla kaplı kasasıyla gerçekten çok şık duran iPhone X, buna rağmen alüminyum kasalı telefonlara göre kırılmaya ve çatlamaya daha açık bir yapıya sahipti. Buna rağmen cep yüksekliğinden düşmeye oldukça dayanıklı olan iPhone X, hiç beklenmedik bir sıkıntıyla yüz yüze geldi. Telefonun arka kameralarının önüne yerleştirilen camlar, durduk yere kırılmaya başladı.

Kamera camlarının herhangi bir düşme ya da kırılma olmaksızın çatladığını söyleyen iPhone X kullanıcılarının sayısı bir hayli artarken, bu sorunun garanti kapsamına girmediği ve kullanıcıların tamir paralarını kendilerinin ödemeleri gerektiği belirtildi.

Birkaç aydır Apple forumlarında ve Reddit gibi internet siteleri üzerinde tartışılan konunun genel bir sorun olmaması sebebiyle iPhone X kullanıcılarının AppleCare kapsamında tamir için 99 dolar ödemeleri gerektiği ifade edilirken, problemin sebebinin ise ani hava değişimleri olduğu fikri ön plana çıktı. Çok sıcak bir odadan soğuk bir mekana geçen kullanıcıların böylesine sorunlar yaşayabileceklerini söyleyen uzmanlar, sorunun genele yayılması durumunda Apple’ın bu durumu ücretsiz şekilde çözmeye başlayabileceğini söylediler.

iPhone X Kamera camı çatlaması