iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T Hız Testinde Karşı Karşıya

Bu yılın en çok konuşulan telefonlarından olan iPhone X, Razer Phone ve OnePlus 5T ile hız testinde karşı karşıya geliyor. Pek çok kişiye hayal kırıklığı yaratan bu karşılaşmada, RAM miktarının ve işlemci hızının önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Ayrıca bu hız testinin daha önce de benzer testler hazırlayan PhoneBuff kanalı tarafından yapıldığını belirteyim.

8GB RAM'e sahip olan Razer Phone, kullanıcıların en merak ettiği cihazlardan biriydi. Genel anlamda OnePlus 5T ile benzer donanım özelliklerini barındıran Razer Phone, uzun süreli kullanımda farkını göstermeyi başardı. Kanal tarafından yapılan hız testinde cihazlar benchmark uygulamalarıyla değil de günlük yaşantıda kullandığımız uygulamalar ile test edildi. Bu sayede cihazların gerçek hızlarını da görmüş olduk. Örneğn; uygulama açma testlerinin ilk bölümünü 1 dakika 17 saniye ile iPhone X kazanıyorken onun hemen arkasında 1 dakika 19 saniye ile OnePlus 5T yer alıyor. Son sırada ise 1 dakika 29 saniye ile Razer Phone bulunuyor. Yani ilk test sonucunda Razer Phone, iPhone X'e göre hız anlamında 12 saniye geride kalıyor.

Buna ek olarak testin ikinci kısmında Razer Phone'un 8GB RAM ile gelmesi ona büyük bir avantaj sağlıyor. Testin ikinci kısmında uygulamaları tekrar açmayı deneyen video sahibi, bu testte ise en hızlı telefonun 26 saniyeyle OnePlus 5T olduğunu gözlemliyor. İkinci sırada 30 saniye ile Razer Phone ve 54 saniye ile iPhone X sonuncu oluyor. Kısacası çoklu görev performansı ve arka planda uygulamaları açık tutmanın ikinci turunda, 8GB RAM'in ve yonga setinin önemini daha iyi anlayabiliyoruz.

Peki ya sizce yılın en iyi akıllı telefonu hangisiydi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

YORUMLAR